Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-04-21

Neužtikrinus žmonių teisių „Brexit“ bus vetuojamas

  
Neužtikrinus žmonių teisių „Brexit“ bus vetuojamas
© wikipedia
EP prezidentas Antonio Tajanis pranešė, kad jei europiečių teisės – sandėrio prerogatyva
Žmonėms turi būti suteikiamos tokios pat galimybės, kokias jie turi prieš pasibaigiant deryboms.

Europos Parlamento (EP) prezidentas Antonio Tajanis paskelbė apie „raudonąją liniją“, kuri gali sugriauti visas derybas dėl „Brexit“.

 Su Jungtinės Karalystės (JK) premjere Theresa May susitikęs EP prezidentas pareiškė, kad visos derybos gali būti atšauktos, jeigu nebus garantuotos piliečių teisės. Politiko teigimu, žmonių teisių klausimas yra riba, kurią peržengus gali kilti problemų.
A.Tajanis pranešė, kad po „Brexit“ ir JK, ir Europos Sąjungos (ES) piliečiai turi turėti tas pačias teises. Žmonėms turi būti suteikiamos tokios pat galimybės, kokias jie turi prieš pasibaigiant deryboms, o jeigu ne, EP paprasčiausiai vetuos pasiūlymus.
 
„Balsuosime prieš tik tuo atveju, jeigu derybose nebus tinkamo susitarimo dėl piliečių teisių. Jeigu tai nebus svarbiausias klausimas, tiesiog negalėsime sutikti. Mums tai yra prerogatyva“, - portalui independent.co.uk sakė politikas.
 
Pranešama, kad EP aiškiai nustatė sau ir JK svarbiausią ES piliečių Britanijoje ir britų Europoje teisių klausimą. Taip pat A.Tajanis pabrėžė, kad labai svarbu kuo aiškiau apibrėžti kontinente gyvenančių žmonių, dabar išgyvenančių nežinomybės laikotarpį, ateitį:
 
„Šis susitarimas nėra skirtas tik institucijoms. Pirmiausia, jis svarbus piliečiams. Dėl to mes turime labai aiškiai nusakyti visų piliečių ateitį“.
EP turi teisę vetuoti bet kurį susitarimą tarp JK ir ES, tačiau A.Tajanis teigė jaučiantis, kad viskas bus gerai, mat jo ir T.May nuomonė piliečių teisių klausimu sutampa.
 
 
  

Žymos: Europos Parlamentas, Europos Sąjunga, brexit, Theresa May, Antonio Tajani,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Londone atlikta apklausa, kaip sostinės gyventojai norėtų būti vadinami: britais ar anglais. Rezultatai nustebino: 43 proc. respondentų atsakė, kad norėtų būti vadinami lenkais.
*****