Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-03-11

Norint išvengti tikrinimo po „Brexit“ gelbės registracija

  
Norint išvengti tikrinimo po „Brexit“ gelbės registracija
© flickr nuotr.
Airijos salos gyventojai po „Brexit“ nenori sienų, tačiau papildoma patikra čia bus.
Tiems, kurie norės išvengti pasieniečių patikrinimo reikėtų iš anksto registruotis: jie iš vienos šalies į kitą galėtų pateikti nesustodami

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May palankiai vertina pasiūlymus, kurie po „Brexit“ padėtų išvengti ilgų tikrinimo procedūrų šalies sieną kertantiems asmenims.

Britams panorus susigrąžinti sienų kontrolę didžiausią galvos skausmą kelia Europos Sąjungos narės Airijos ir JK priklausančios Šiaurės Airijos pasienis.
Manoma, kad šiame 499 kilometrų ilgio ruože po „Brexit“ bus daugiausiai bandančių nelegaliai patekti į JK: iš kitų ES valstybių į Airiją bus galima patekti be papildomos kontrolės – kliūčių ir pasieniečių patikros.
 
Pasienio ruože planuota įrengti papildomus kontrolės postus, tačiau salos gyventojai tam pasipriešino ir nenori atskyrimo fizinėmis kliūtimis, tačiau tokiu atveju čia atsivers puikios galimybės nelegaliai patekti į JK.
 
Todėl siūloma nesaugomuose sienos kirtimo postuose įrengti automobilių registracijos numerių atpažinimo sistemas, o tiems, kurie norės išvengti pasieniečių patikrinimo reikėtų iš anksto registruotis: tokiu atveju jie iš vienos šalies į kitą galėtų pateikti nesustodami.
 
Intensyviausiai naudojamuose pasienio postuose jiems būtų įrengiamos atskiros eismo juostos.
Tačiau norint įgyvendinti tokį scenarijų JK ir ES reikėtų įgyvendinti specialų susitarimą dėl asmens duomenų apsikeitimo, kuris kol kas nėra pasiektas.
 
Tačiau net ir tokiu atveju nebus išvengta papildomos kontrolės šiame specifiniame pasienio ruože. Abiejų šalių gyventojai yra įpratę laisvai kirsti sieną, be to, Šiaurės Airijos piliečiai ragina gerbti jų valią – ši JK dalis „Brexit“ referendume išreiškė norą likti ES: didesnė dalis gyventojų balsavo už išlikimą bendrijoje.
 
JK narystė ES baigsis po metų – 2019-ųjų kovo 29 deną, vėliau seks pusantrų metų pereinamasis laikotarpis. Tik jam pasibaigus britai galės visiškai susigrąžinti sienų ir migracijos kontrolę.
 
  

Žymos: Airija, Šiaurės Airija, brexit, pasienis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mama klausia dukters:
- Dukrele, o kur visos bandelės?
- Nežinau, bet daugiau taip nedarysiu...