Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-08-20

Nuo rugsėjo Britanija nebedalyvaus daugelyje ES susitikimų, pranešė JK vyriausybė

  
Nuo rugsėjo Britanija nebedalyvaus daugelyje ES susitikimų, pranešė JK vyriausybė
© Pixabay.com

Britų pareigūnai nuo rugsėjo 1-osios nebedalyvaus daugelyje Europos Sąjungos susitikimų, išskyrus tuos, kurie bus susiję su „nuolatinio nacionalinio intereso klausimais“, tokiais kaip saugumas, antradienį pareiškė Jungtinės Karalystės vyriausybė.

„Brexit“ ministerijos pareiškime sakoma, kad laikas, skirtas pasiruošimui susitikimams Briuselyje, bus geriau panaudotas ruoštis planuojamam šalies pasitraukimui iš Europos Sąjungos spalio 31 dieną.
„Šis sprendimas atspindi faktą, kad JK išstojimas iš ES spalio 31 dieną yra visai arti, ir dauguma diskusijų ES susitikimuose bus susiję su Sąjungos ateitimi po JK pasitraukimo“, – nurodoma pareiškime.
 
Ministerija pridūrė, kad logiška „išlaisvinti pareigūnus nuo tokių ES susitikimų, leidžiant jiems sutelkti savo gabumus į mūsų tiesioginius nacionalinius prioritetus“.
 
„Šiuos sprendimu jokiais būdais nesiekiama trukdyti ES darbui. JK balso teisė bus deleguota tokiu būdu, kad tai nepakenktų likusių 27 ES narių tęsiamam darbui“, – priduriama jame.
 
„Nuo šiol vyksime tik į susitikimus, kurie tikrai yra svarbūs, perpus sumažindami savo dalyvavimą ir sutaupydami šimtus valandų“, – pareiškė „Brexit“ sekretorius Steve'as Barclay.
Pasak ministerijos, sprendimai dėl dalyvavimo arba nedalyvavimo susitikimuose bus priimami kiekvienu atveju atskirai.
 
Beveik prieš mėnesį į valdžią atėjęs ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pažadėjo spalio 31 dieną išvesti Didžiąją Britaniją iš ES bet kokiu atveju – su išstojimo su sutartimi arba be jos.
 
Bendrijos pareigūnai atmetė B. Johnsono reikalavimą atsisakyti svarbios dalies sutarties, kurią jo pirmtakė Theresa May sudarė su Briuseliu ir kurios nepatvirtino Bendruomenių Rūmai.
 
  

Žymos: Politika, Jungtinė Karalystė, didžioji britanija, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Tavo galvoje – plika dykuma, – šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.
– Jūs visiškai teisus, – atsako jam Petriukas, – Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų…