Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, thetimes.co.uk, mirror.co.uk, et al   |   2019-08-18

Nutekinti „Brexit” dokumentai patvirtina baimes dėl kuro, vaistų ir maisto stygiaus „Brexit” be sutarties atveju

  
Nutekinti „Brexit” dokumentai patvirtina baimes dėl kuro, vaistų ir maisto stygiaus „Brexit” be sutarties atveju
© facebook nuotrauka

„Yellowhammer” (liet. „Geltonojo Kūjo”) operacijos pranešimas taip pat įspėja dėl fizinio pasienio su Šiaurės Airija ir perkimštų uostų. Šie dokumentai praneša, kas tikimasi, kad įvyks - ne kas įvyks tik blogiausiu atveju.

Nutekinti Jungtinės Karalystės vyriausybiniai dokumentai patvirtina, kad „Brexit” be sutarties atveju tikėtina, kad Didžiąją Britaniją ištiks esminis maisto, kuro bei medicininių prekių (ypač vaistų) stygius.  
Dienraščiui The Sunday Times nutekinti valstybiniai popieriai patvirtina, kad išsipildžius „Brexit” be sutarties scenarijui nebus išvengta perpildytų uostų ir „kietojo” pasienio Airijoje.  
 
Ministrų Kabineto prognozės į vieną vietą surinko tai, kas „labiausiai tikėtina” „Brexit” be sutarties” metu, o ne tai, kas įvyktų tik blogiausiu atveju.  
 
Pasak jų, 85% pervežėjų, naudojančių pagrindinius kelius į ir iš žemyninės Europos dalies, nėra pasiruošę pervažai per Prancūzijos sieną, tad uostuose situacija imtų bent kiek gėrėti tik praėjus pirmajam pirmų tokių metų ketvirčiui.  
 
Vyriausybė taip pat tiki, kad „kietasis” pasienis Airijoje būtų neišvengiamas.  
Dienraštyje The Sunday Times rašoma: „Ministrų kabineto, kodiniu pavadinimu „Yellowhammer” parengtas pranešimas siūlo išskirtinį žvilgsnį į slaptą vyriausybės planavimą siekiant išvengti katastrofiško valstybės infrastruktūros griuvimo”.  
 
„Byla pažymėta „oficialu - įslaptinta” - tad norint pamatyti jos medžiagą reikalinga saugumo patikra, ji atskleistina tik tiems, kuriems reikia tą žinoti - tai yra neįtikėtina, nes ši medžiaga atskleidžia patį nuosekliausią JK pasirengimo „Brexit” be sutarties atvejui įvertinimą.”  
 
Jungtinė Karalystė nenumaldomai skrieja konstitucinės krizės link, nes dabartinis šalies ministras pirmininkas jau ne kartą pareiškė išvesiąs Didžiąją Britaniją iš Europos Sąjungos spalio 31 dieną, nebent ES sutiktų persvarstyti išstojimo sąlygas.  
 
ES jau ne kartą atsisakė vėl perdaryti JK išstojimo iš ES susitarimą, su kuriuo sutiko Theresa May.  
 
B. Johnsonas, artėjančios savaitės metu, ketina susitikime su Prancūzijos prezidentu Emmanuel Macron ir Vokietijos kanclere Angela Merkel šiems pareikšti, kad parlamentas nebegali sustabdyti „Brexit” ir Nauja sutartis privalo būti parengta, jei jie nenori, kad JK išeitų be sutarties.  
 
Jeremy Corbynas šią savaitę prisiekė nugriauti Boriso Johnsono valdžią ankstyvomis rugsėjo dienomis, kad „Brexit” vėl būtų atidėtas.  
 
Vis dėl to nėra aišku, ar parlamento nariams pavyks susivienyti ir užkirsti kelią „Brexit” be sutarties, o tai - svarbiausias ėjimas Didžiosios Britanijos istorijoje po antrojo pasaulinio karo.
  

Žymos: Boris Johnson, brexit, brexit europos sąjunga, brexit be sutarties

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pas psichiatrą:
– Daktare, aš nuolat sapnuoju ta patį košmarą: uošvę, už pavadėlio vedžiojančią krokodilą. Jūs tik įsivaizduokit: gruoblėta, žalsvai pilka oda, tamsiai rudos karpos, neapykanta degantis žvilgsnis ir baisūs, geltoni ir aštrūs dantys...
– Taip, tai iš tikrųjų baisu...
– Palaukit, daktare, aš dar apie krokodilą nepapasakojau...