Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-09-06

Nutekinti dokumentai atskleidė griežtą imigracijos kontrolę po „Brexit“ (grafikas)

  
Nutekinti dokumentai atskleidė griežtą imigracijos kontrolę po „Brexit“ (grafikas)
© pixabay nuotr.
JK žada itin griežtai kontroliuoti atvykstančius.
Bus nustatytas ne tik žmonių skaičius per metus, bet ir laikotarpis, kuriuo jie gali dirbti šalyje

Dabartinė Jungtinės Karalystės vyriausybė planuoja po „Brexit“ pažaboti nekvalifikuotų darbuotojų iš Europos Sąjungos šalių migraciją, rodo nutekinti vidaus reikalų ministerijos dokumentai.

Šį tikslą įrodantys dokumentai pateko į leidinio „The Guardian“ žurnalistų rankas. Jie atskleidžia ne tik tai, kad planuojama po 2019 metų kovo sustabdyti laisvą judėjimą tarp JK ir ES, bet ir detaliai suplanuotą „naująją imigracijos kontrolės sistemą“.
Tiesa, rugpjūtį parengto 82 puslapių dokumento su šiuo planu savo parašais dar nepatvirtino ministrai.
 
Veiksmų plane nurodoma, kad nekvalifikuotų darbininkų judėjimas iš ES šalių bus apribotas – bus nustatytas ne tik žmonių skaičius per metus, bet ir laikotarpis, kuriuo jie gali dirbti šalyje: ne ilgiau kaip dveji metai. Tuo tarpu aukštos kvalifikacijos darbuotojams taip pat reikėtų specialaus leidimo dirbti JK, jis galiotų 3 metus.
 
Dokumente taip pat numatomi griežti apribojimai JK dirbantiems užsieniečiams į šalį atsivežti svo šeimos narius. Pavyzdžiui, norintys gyventi kartu su sutuoktiniu iš užsienio privalės per metus uždirbti bent 18,6 tūkst. svarų sterlingų.
 
Po „Brexit“ kertant JK sieną būtų privaloma parodyti pasą, o ne ID kortelę: tai galios ir trumpam į šalį atvykstantiems asmenims. Esant reikalui iš imigrantų gali būti pareikalauta ir biometrinius leidimus laikinai gyventi šalyje. Beje, šie leidimai nebūtų automatiškai suteikiami atvykusiems ir darbo ieškantiems asmenims – juos užtikrintų tik tam tikros pajamos.
 
Numatomi ir griežtesni verslo kompanijų tikrinimai: darbdaviams, kurie nelegaliai įdarbins užsieniečius, grėstų griežtos sankcijos ir net baudžiamoji atsakomybė.
 
Dokumente nurodoma, kad tokios priemonės padėtų įsidarbinti britams, „kurių jėgomis būtų sukurta konkurencinga ekonomika“, taip pat būtų sumažinti imigracijos srautai, pasiliekama teisė juos reguliuoti atsižvelgiant į JK ekonominius ir socialinius poreikius.
Per praėjusius metus migracija iš ES šalių sumažėjo 133 tūkst., tačiau vyriausybės siekis – grynąją imigraciją sumažinti tiek, kad atvykstantieji būtų skaičiuojami ne šimtai, o dešimtimis tūkstančių.
 
  

Žymos: brexit, imigracijos kontrolė, jk vyriausybė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbuosi su naujoke mokykloje:
– Labas, kaip sekasi?
– Gerai, o tau?
– Puikiai, koks tavo vardas?
– Ramunė.
– Hmm, keista, mano žmonos vardas Ramunė, bet mes dar nesusituokę. Tiesą sakant, aš neseniai su ja susipažinau…
*****