Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-10-17

Paaiškėjo, kiek JK gyventojams kainuos „Brexit”

  
Paaiškėjo, kiek JK gyventojams kainuos „Brexit”
© Flickr nuotr.
Iš ES pasitraukus be jokio susitarimo, JK šeimos susidurs su labai rimtais finansiniais iššūkiais.
Tyrimas priėjo išvados, kad pasitraukimas iš Sąjungos be jokio susitarimo būtų „pats blogiausias kelias” Jungtinei Karalystei.

Jeigu Jungtinė Karalystė (JK), vadovaujama premjerės Theresos May, iš Europos Sąjungos (ES) pasitrauks be jokio susitarimo, milijonams šalies gyventojų bus suduotas skaudus finansinis smūgis.

Ekonomikos ekspertų teigimu, tokio ekonominio scenarijaus atveju, daugybė šeimų per metus praras apie 500 svarų sterlingų, o labiausiai tai paveiks skurstančias šeimas. JK pasitraukus ir ES be jokio susitarimo, nauji, didesni prekybos tarifai ženkliai pakels kasdieninių prekių kainą.
„Resolution Foundation” bei Sussexo universiteto atliktas tyrimas skaičiavo, kaip „Brexit” paveiks paprastas šalies šeimas, jei Britanija pasitrauks iš ES be susitarimo, o šaliai bus pradėti taikyti įprasti ES prekybos tarifai, kurie yra taikomi kitoms ne ES šalims, pasaulio prekybos organizacijos narėms.
 
Tyrimas priėjo išvados, kad pasitraukimas iš Sąjungos be jokio susitarimo būtų „pats blogiausias kelias” Jungtinei Karalystei. Šiuo atveju pieno produktų importo tarifas išaugtų 45 proc., mėsos gaminių – 37 proc., o drabužių, avalynės, gėrimų bei tabako – 10 proc.
 
Nauji tarifai automatiškai lems didžiulius produktų kainų šuolius šalies prekybos tinkluose ir parduotuvėse. Vidutiniškai namų ūkius tokia JK pozicija finansiškai paveiktų £260 per metus padidėjusiomis išlaidomis, o, kaip apskaičiavo ekonomistai, trims milijonams JK gyventojų kasdienės išlaidos per metus padidėtų net £500.
 
Šiuo metu atrodo, kad derybose dėl „Brexit” susitarimo net pirmoje stadijoje pasiekti nepavyksta. Kai kurie politikos analitikai teigia, kad JK Vyriausybė siekia pasitraukti iš Sąjungos be jokios naujos sutarties. Tyrimą atlikusių ekonomistų teigimu, toks scenarijus būtų finansiškai žalingas JK gyventojams, o kai kurios šeimos susidurtų su labai rimtais finansiniais iššūkiais.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Verslas, tarifai, importas, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Daktare, man depresija.
– Geriausias vaistas nuo depresijos – visa galva pasinerti į darbą.
– Bet aš maišau betoną!