Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

DELFI.lt, BNS, ELTA, Tiesa.com   |   2019-03-30

Parlamentarai trečią kartą atmetė Th. May sutartį - ką tai reiškia

  
Parlamentarai trečią kartą atmetė Th. May sutartį - ką tai reiškia
© facebook nuotrauka

Dieną, kai Jungtinė Karalystė jau turėjo palikti Europos Sąjungą, JK parlamentas trečią kartą balsavo dėl Theresos May „Brexit“ sutarties ir trečią kartą ją užtikrintai atmetė.

Jei Londonas ir ES neras išeities iš aklavietės, Britanija gali išstoti iš bloko balandžio 12 dieną nepasirašius sutarties dėl būsimų santykių.
Jungtinės Karalystės (JK) Bendruomenių rūmams trečią kartą atmetus išstojimo iš ES susitarimą, „Brexitas“ juda visiško chaoso link, teigia Vokietijos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos (DIHK) pirmininkas Ericas Schweitzeris.
 
„Dabar jau visiškas chaosas. Tai reiškia, kad Jungtinė Karalystė juda chaotiško pasitraukimo iš ES link“, - JK parlamentarų sprendimą atmesti premjerės Theresos May siūlomą susitarimą komentavo E. Schweitzeris. Pasak jo, bendrovės turi gerokai paspartinti savo pasiruošimą kietajam „Brexit“.
 
„Vos per kelias dienas „Brexit“ biurokratija gali sugriauti tiekimo grandines, kurių dalimi yra JK. Be to, Vokietijos įmonėms reikėtų pildyti dešimtis milijonų muitinės deklaracijų ir išleisti keletą milijardų eurų muitams kasmet“, - sakė E. Schweitzeris.
 
Europos autopramonės įmonių atstovai jau kurį laiką įspėja dėl „Brexito“ be susitarimo padarinių verslui. Prie jų neseniai prisijungė ir aeronautikos milžinas „Airbus“, Jungtinėje Karalystėje gaminantis sparnus savo orlaiviams.
 
Prancūzijos prezidentūra penktadienį pareiškė, kad Jungtinės Karalystės parlamentarams trečią kartą atmetus „Brexit“ susitarimą, „labai padidėjo tikimybė, kad bus išstota be sutarties“. „Jungtinė Karalystė turi skubiai pateikti per artimiausias kelias dienas alternatyvų planą.
 
Kitu atveju, tampa vis labiau tikėtina, kad Jungtinė Karalystė pasitrauks iš Europos Sąjungos be sutarties“, – sakoma Eliziejaus rūmų išplatintame pareiškime. JK parlamentarai anksčiau penktadienį nepritarė premjerės Theresos May Briuselyje išsiderėtai sutarčiai 344 balsais prieš 286.
„Bijau, kad procesas šiuose Rūmuose pasiekė ribą“, – pareiškė Th. May po balsavimo, pavadinusi jį „gilaus apgailestavimo (vertu) reikalu“.
 
„(Bendruomenių) Rūmų sprendimo padariniai yra niūrūs“, – perspėjo premjerė. „Ši vyriausybė toliau sieks tvarkingo „Brexit“, kaip to reikalauja referendumo rezultatai“, – patikino ji.
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, jk parlamentas, Th. May, brexit be sutarties

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sėdi prie kompiuterio ir žaidžia. Prieina žmona:

– Mielasis, leisk ir man pažaisti...

Vyras:

– Turėk sąžinės, brangioji. Ar nors kartą aš tavęs prašiau skuduro, kai tu plovei grindis?