Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2019-03-06

Pasitikrinkite: ar jūsų įgyta kvalifikacija po Brexit galios ir Lietuvoje?

  
Pasitikrinkite: ar jūsų įgyta kvalifikacija po Brexit galios ir Lietuvoje?
© pixabay.com

Iki „Brexit“ įgytas medicinos gydytojų, odontologų, bendrosios praktikos slaugytojų, akušerių, vaistininkų, veterinarijos gydytojų ir architektų profesines kvalifikacijas Lietuva automatiškai pripažins ir Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš Europos Sąjungos.

Tai nustatantiems Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtiems Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pakeitimams trečiadienį pritarė Vyriausybė. „Šios 7 profesijos Lietuvoje bus pripažįstamos automatiškai be jokio papildomo vertinimo, kadangi jų atstovų rengimui buvo keliami bendri išskirtiniai reikalavimai visoje Europos Sąjungoje.
Likusių 30 reglamentuojamų profesijų, pavyzdžiui, mokytojų, socialinių darbuotojų, JK įgytų kvalifikacijų pripažinimo procedūra vyks pagal trečiosioms šalims taikomas taisykles“ , – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.
 
Profesinių kvalifikacijų pripažinimas reikalingas tik tuo atveju, kai profesija reglamentuojama (nustatyti specifiniai kvalifikaciniai reikalavimai) ir asmuo, siekiantis dirbti pagal tokią profesiją, privalo juos atitikti.
 
Iš viso Lietuvoje yra 37 reglamentuojamos profesijos, o automatinis profesinis kvalifikacijų pripažinimo principas ES narėse galioja 7 reglamentuojamoms profesijoms.
 
Po „Brexito“ JK įgytos profesinės kvalifikacijos bus pripažįstamos ne automatiškai, kaip būdavo iki šiol, o kaip trečiojoje šalyje įgyta kvalifikacija – pagal trečiųjų šalių piliečių profesinių kvalifikacijų pripažinimo taisykles.
Jeigu profesija nereglamentuojama, apie tinkamumą dirbti spręs darbdavys.
  

Žymos: Europos Sąjunga, Darbas, Darbas Lietuvoje, Kvalifikacija, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šeimoje skandalas. Vyras apimtas nevilties ir nemato gyvenimo prasmės, tad stovi ant balkono krašto 15 aukšte ir ruošiasi nušokti. Į kambarį įeina žmona, greitai įvertina situaciją ir sako:
– Nors šiukšles paimtum.