Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-10-18

Pasiūlymas Th. May: pasakyk tautai, kad „Brexit“ neįmanomas

  
Pasiūlymas Th. May: pasakyk tautai, kad „Brexit“ neįmanomas
© European Counsil nuotr.
Th. May šaliai galėtų būti naudingesnė, jeigu pasakytų tiesą, teigia jos oponentas.
Jokio „kieto Brexit“, jokio „minkšto Brexit“, tik jokio „Brexit“. Kiekvieną dieną esu dėl to vis labiau įsitikinusi

Buvusio leiboristų premjero Tony Blaire’o patarėjas mano, kad dabartinės vyriausybės vadovė konservatorė Theresa May turėtų pripažinti, jog „Brexit“ neįmanomas. Arba įmanomas tik padarius didžiulę žalą Jungtinei Karalystei.

T. Blaire’o komandoje komunikacijos direktoriaus postą užėmęs Alastair’as Campbell’as savaip interpretavo Th. May kalbą, rugsėjo 21-ąją paskelbtą Italijos mieste Florencijoje. Šia kalba premjerė išdėstė JK pozicijas derybose dėl „Brexit“ su Europos Sąjunga.
Tiesa, euroderybininkai nebuvo sužavėti britų pozicija, todėl derybos ir toliau nepasiekė didesnio progreso ir įstrigo, nors jau praėjo ketvirtadalis termino, skirto susitarimui pasiekti.
 
Todėl ideologinis premjerės konkurentas A. Campbell’as savo publikacijoje, kurią paskelbė „The Guardians“, išdėstė savo nuomonę, kokią, jo manymu, kalbą premjerė turėtų pasakyti tautai.
 
„Jos rėmėjai partijoje staugtų iš pykčio, tačiau didžioji dalis tautos pasveikintų, jeigu ministrė pirmininkė būtų sąžininga dėl baisių „Brexit“ pasekmių“, – rašo A. Campbell’as.
A. Campbell’as paruošė kalbą premjerei. Flickr nuotr. A. Campbell’as paruošė kalbą premjerei. Flickr nuotr.
Jis sutinka, kad ES yra netobula ir reikalauja reformų, tačiau primena, jog sąjungoje yra blogybių, tačiau ji vistiek yra Europos ir JK gerovės bei saugumo garantas ateityje, taip pat suteikia didžiules galimybes jaunimui.
 
Todėl, anot jo, premjerė turėtų suprasti, kad „Brexit“ yra tikra pragaištis, katastrofa šaliai ir jos gyventojams. Ir konkurentas milijoninę skaitytojų auditoriją turinčiame leidinyje bei portale pasufleravo, ką dabar tautai turėtų pasakyti Th. May:
 
„Dabar mano pareiga – pasukti šalį kitu kursu ir priimti vienintelį protingą sprendimą, kurį matau: jokio „kieto Brexit“, jokio „minkšto Brexit“, tik jokio „Brexit“. Kiekvieną dieną esu dėl to vis labiau įsitikinusi.
 
Dėl to, kad turiu gilų pareigos jausmą, aš noriu Jums pasakyti tiesą.
Tai neįgyvendinama. Galite rėkti, galite siausti, tačiau tai neįmanoma – įvertinau tai iš įvairių perspektyvų. Ir, kaip Jūsų lyderė, padariau išvadą, jog tai neįmanoma padaryti be didžiulės žalos mūsų ekonomikai, mūsų gyvenimo kokybei, viešosioms paslaugoms ir mūsų pozicijai pasaulyje.
 
Aš tam nepasiruošusi. Kaina yra per didelė“, – perfrazavo premjerės kalbą A. Campbell’as.
 
Jis priminė, kad Th. May savo kalboje paminėjo, kad dabar būtini sprendimai ir kūrybiškumas.
 
„O pasakiusi tai ji galbūt privalėtų atsistatydinti, ją tikriausiai išjuoktų „Brexit“ palaikanti spauda, galbūt ji netektų darbo
 
Ji reikalavo kūrybiškumo iš kitų, tačiau dabar jai pačiai to reikia. Tokia kalba premjerė pademonstruotų kūrybiškumą, o visa šalis lengviau atsikvėptų“, – rašė A. Campbell’as.
 
  

Žymos: brexit, Theresa May, Alastair Campbell

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daktaras sėdi namie. Žiūri televizorių. Staiga pasigirsta skambutis. Daktaras pakelia ragelį, o ten - keli kolegos:


- Sveikas, Jonai, čia mes trise geriam, gal nori prisidėti?


- Gerai, tuoj atvažiuoju. Jau besirengiantį daktarą sustabdo žmona:


- Jonai, kur tu eini? Ar koks rimtas atvejis?


- Taip, labai rimtas. Ten jau trys gydytojai!