Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-04-11

Po „Brexit” britai ES galės dirbti su specialiomis vizomis

  
Po „Brexit” britai ES galės dirbti su specialiomis vizomis „Mėlynųjų kortelių” sistema buvo sukurta 2009 m.
Į JAV žaliąją kortą panaši sistema kvalifikuotiems užsieniečiams iš ne ES šalių, atitikus tam tikras sąlygas, suteikia teisę gyventi ir dirbti Sąjungoje.

Dėl „Brexit” sukelto pavojaus darbo rinkai nerimauja ne tik ES piliečiai, tačiau ir patys užsienyje dirbantys britai. Pasirodo, po to, kai Jungtinė Karalystė (JK) pasitrauks iš Europos Sąjungos (ES), užsienyje dirbantiems britams gali tekti naudotis specialiomis vizomis, vadinamomis „Mėlynosiomis kortelėmis”.

Migracijos stebėjimo organizacijos duomenimis, JK gali neprireikti specialaus susitarimo dėl ES ir toliau norinčių dirbti britų, mat jie galės naudotis jau dabar galiojančia „Mėlynųjų kortelių” (angl. Blue card) sistema.
Į JAV žaliąją kortą panaši sistema kvalifikuotiems užsieniečiams iš ne ES šalių, atitikus tam tikras sąlygas, suteikia teisę gyventi ir dirbti Sąjungoje. Manoma, kad viena iš sąlygų britų darbuotojams bus atlyginimas nuo £17 tūkst. iki £46400 per metus.
 
„Mėlynųjų kortelių” sistema buvo sukurta 2009 m. ir taikoma 25 iš 28 ES šalių narių. Iki šiol programoje nedalyvavo Danija, Airija ir JK, - skelbė Independent.co.uk.
 
Tai reiškia, kad ES šalyse ir toliau siekiantiems dirbti britams nereikės gauti specialių darbo leidimų. „Mėlynųjų kortelių” sistema yra taikoma penkiose populiariausiose tarp britų šalyse: Ispanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje ir Olandijoje.
 
  

Žymos: Migracija, Darbas, Brexit,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras ir žmona aiškinasi santykius:


– Aš tavimi rūpinausi! Kai tau buvo bloga, išviriau tau sriubos!


–O tu nieko nesumaišei? Taigi tu man pirma sriubos išvirei, o paskui man pasidarė bloga!