Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-16

Po „Brexit” dalis JK piliečių ir toliau naudosis ES privilegijomis

  
Po „Brexit” dalis JK piliečių ir toliau naudosis ES privilegijomis Dalis JK piliečių ir toliau liks ES piliečiais.
Šiaurės Airijos piliečiai, kurie turi teisę gauti Airijos pilietybę, taip pat galės likti ES piliečiais.

Jungtinėje Karalystėje (JK) ir toliau verdant aktyvioms diskusijoms dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES), trečiadienį paskelbta, kad premjerė patvirtino, jog net ir po „Brexit” dalis JK piliečių turės teorinę teisę likti ES piliečiais.

Airija, kuri nėra Jungtinės Karalystės dalis, ir toliau galės naudotis Sąjungos teikiamomis privilegijomis. Tai reiškia, kad Šiaurės Airijos piliečiai, kurie turi teisę gauti Airijos pilietybę, taip pat galės likti ES piliečiais.
„Gimdami Šiaurės Airijos piliečiai įgyja teisę turėti dvi: airijos ir Didžiosios Britanijos pilietybes”, - patvirtino premjerė Therea May. Tai reiškia, kad airiai ir toliau teoriškai galės naudotis tokiomis ES privilegijomis, kaip laisvas žmonių judėjimas ES ribose.
 
Šiaurės Airijos piliečiai, išreiškę norą gauti Airijos pasą, natūraliai taps ir ES piliečiais, nes Airija nėra JK dalis ir vis dar priklauso ES.
 
Tačiau ši situacija gerokai papiktino britus, kurie balsavo už pasilikimą ES. Susiklosčiusi situacija reiškia, kad dalis JK piliečių vis dar liks ES piliečiais, tačiau tie, kurie išreiškė norą jais likti – bus priversti nutraukti ryšius su ES.
 
  

Žymos: Airija, Šiaurės Airija, Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daugybę šimtmečių turistus masinanti Italija, praleidus joje beveik pusę metų, parodo visai kitokį savo veidą – ne fasadinį, skirtą apgauti tuos, kurie ateina ir išeina, bet tą tikrąjį – raukšlėtą, nugairintą kaitrios pietų saulės, dažnai išspaudžiantį grėsmingų mimikų. Kai išmoksti jas skaityti, mintyse dėliojasi taisyklės, dažniausiai stipriai prasilenkiančios su lietuvių logika.