Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.com   |   2017-01-18

Po „Brexit” JK darbuotojai gali prarasti daugelį teisių

  
Po „Brexit” JK darbuotojai gali prarasti daugelį teisių Šie įstatymai po „Brexit” JK turės būti svarstomi iš naujo.
Pasirodo, šaliai palikus ES, čia nebegalios ir dirbančiuosius apsaugančios, visoje Sąjungoje galiojančios teisės ir įstatymai.

Nedaugelis žino, kad iš pirmo žvilgsnio įprastoms ir savaime suprantamoms darbuotojų teisėms, kurios Jungtinėje Karalystėje (JK) gina kiekvieną dirbantįjį, nepaisant to, ar jis yra iš Europos Sąjungos (ES), ar Britanijos pilietis, po „Brexit” iškils pavojus.

Pasirodo, šaliai palikus ES, čia nebegalios ir dirbančiuosius apsaugančios, visoje Sąjungoje galiojančios teisės ir įstatymai.
„Tiesa” dalinasi dešimt darbuotojus apsaugančių įstatymų, kurie po „Brexit” JK turės būti svarstomi iš naujo.
 
Darbo valandų limitas
 
Pagal dabar galiojančius įstatymus, darbuotojas negali būti verčiamas dirbti daugiau nei 48 val. per savaitę, nebet to jis pageidauja pats. Šis įstatymas JK buvo priimtas tik 1998-iais. Tuo tarpu jaunesni nei 18-kos negali dirbti daugiau nei 40 val per savaitę.
 
Laisvas laikas
Darbo laiko direktyva nurodo, kad visi darbuotojai kas dvi savaites privalo gauti 48 val. poilsio, taip pat mažiausiai 11 val. poilsio per parą. Jaunimui per parą privalo būti suteikta 12 val. poilsio. Šis įstatymas kompanijoms užkerta kelią išnaudoti savo darbuotojus.
 
Atostogos
 
Tik ES įstatymų dėka Britanijos darbuotojai turi teisę į kasmetines apmokamas atostogas. Pasak Independent.co.uk, būtent dėl šio įstatymo daugiau nei šešiems milijonams darbuotojų Britanijoje suteiktos teisės į kasmetines atostogas. Du milijonai darbuotojų iki šio įstatymo įsigaliojimo iš vis neturėjo teisės gauti apmokamas atostogas.
 
Lygus užmokestis
 
Vienodas užmokestis vyrams ir moterims ES teisėje įtvirtintas nuo 1957-ųjų. Šis įstatymas taip pat galiojo ir JK, tačiau Britanijoje dirbančios moterys įstatymiškai buvo mažiau apsaugotos.
 
Motinystės teisės
 
ES teisė garantuoja 14 savaičių motinystės atostogų minimumą. Šis įstatymas besilaukiančioms moterims taip pat suteikė teisę darbo metu lankytis pas gydytoją ir neprarasti užmokesčio. Įdarbinanti įmonė privalo rūpintis moters saugumu ir, jei darbas nėra tinkamas nėščiajai, išleisti moterį apmokamų atostogų. Besilaukianti moteris įstatymų yra apsaugota dėl diskriminacijos darbe dėl nėštumo.
 
Tėvystės teisės
 
Pagal ES įstatymus, tėvai gali legaliai pasiimti 18 savaičių nemokamų vaiko priežiūros atostogų. Įstatymas taip pat įgalina tėvus pasiimti papildomas laisvas dienas dėl šeimyninių priežasčių ar sergančio vaiko.
 
Kompensacija už diskriminaciją
 
Pagal ES įstatymus, nėra ribos, kokio dydžio kompensaciją privalo sumokėti darbdavys, jei teisme įrodyta, kad darbuotojas buvo diskriminuojamas. Tai gali pasikeisti netrukus po „Brexit”.
 
Agentūrų darbuotojų apsauga
 
Pagal ES įstatymus, laikini agentūrų darbuotojai privalo būti traktuojami ir turėti tokias pat teises, kaip ir pastovūs kompanijos darbuotojai. Šis įstatymas galioja tik nuo 2008-ųjų. JK įmonės šiam įstatymui labai priešinosi, todėl tai gali būti vienas iš pirmųjų įstatymų, kurio po „Brexit” atsisakys JK vyriausybė.
 
Darbo sauga
 
ES sveikatos ir saugos pagrindų direktyva skatina darbdavius įvertinti ir veikti, siekiant sumažinti riziką darbo vietoje. Šie įstatymai JK priimti tik tarp 1997 ir 2009 būtent dėl ES įstatymų. Darbuotojas yra apsaugotas nuo galimai pavojingų darbo sąlygų, o darbdavys turi prisiimti atsakomybę ir daryti viską, kad pavojų sveikatai sumažintų iki minimumo.
  

Žymos: Darbas Anglijoje, brexit, darbo teisės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įbėga į šarvojimo salę nuplukęs žmogus. Staiga prilekia prie karsto, paslapčiomis kažką pakiša velioniui po kojomis, atsistoja šalia ir stovi. Po kurio laiko prieina prie jo vienas iš mirusiojo artimųjų ir klausia:
- Ką tu ten pakišai?
- Neradau kur nupirkti gėlių, tai bent šokoladuką nupirkau.