Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   sky.com   |   2017-08-30

Po „Brexit“ – viltys į Japoniją

  
Po „Brexit“ – viltys į Japoniją
© Wikipedia nuotr.
Japonija yra itin svarbi JK partnerė.
Galime su britais derėtis, kol JK pasitrauks iš sąjungos. Mums tik svarbu žinoti, ką jie pasieks su „Brexit“

Premjerės Theresos May vadovaujama Jungtinės Karalystės delegacija lankosi Japonijoje – šalyje, kuri galėtų būti didžiuliu britų ramsčiu po pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Kartu su premjere Tekančios saulės šalyje lankosi JK tarptautinės prekybos sekretorius Liam’as Fox’as bei šalies verslo lyderių grupė. Britai tikisi sustiprinti dvišalius santykius taip, kad tarpusavio bendradarbiavimas galėtų atsverti galimus praradimus pasitraukus iš ES.
Šiuo metu yra didelė tikimybė, kad JK po „Brexit“ praras prieigą prie vieningos Europos rinkos, o naujo prekybos susitarimo siekimas gali užtrukti ir dėl to eksportas bei importas į ES šalis gerokai pabrangs.
 
„Galime su britais derėtis, kol JK pasitrauks iš sąjungos. Mums tik svarbu žinoti, ką jie pasieks su „Brexit“, – kalbėjo Japonijos tarptautinių santykių instituto prezidentas Yoshiji Nogami.
 
JK šiuo metu veikia apie tūkstantis Japonijos kompanijų, kurios sukūrę apie 140 tūkst. darbo vietų. Japonai pernai pagrasino, kad neužtikrinus tam tikrų sąlygų po „Brexit“, šios šalies kapitalas bus perkeltas už JK ribų.
 
Kai kuris verslas nelaukia 2019-ųjų: Japonijos bankas „Nomura“ jau informavo, kad palieka Londoną ir persikelia į Frankfurtą Vokietijoje.
 
 
  

Žymos: Japonija, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas skundžiasi psichiatrui:
– Gydytojau, manęs niekas nesupranta...
– Kaip suprast?