Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-12-04

Premjerė nemato atsivėrusios „Brexit“ bedugnės

  
Premjerė nemato atsivėrusios „Brexit“ bedugnės
© Jason Hawkes Twitter
Premjerė nesugeba susitarti su ES.
Pagrindinė nesėkmingų derybų priežastis, premjerės diplomatinių gebėjimų trūkumas ir užsispyrimas.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pareiškė, jog ji vis dar tiki sėkminga „Brexit“ derybų pabaiga šią savaitę, nors Londono ir Briuselio pastangos pasiekti galutinį susitarimą baigėsi nesėkme.

„Dar liko šiek tiek nesutarimų keliais klausimais, dėl kurių reikia tolesnių derybų ir konsultacijų; jos tęsis. Vėl susirinksime šios savaitės pabaigoje, ir esu tikra, kad sėkmingai tai užbaigsime", - sakė Th. May žurnalistams po susitikimo su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Junckeriu.
Šis savo ruožtu taip pat patvirtino, kad šalims nepavyko „iki galo susitarti“ dėl Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos sąlygų, ir išreiškė viltį, jog tai bus padaryta vėliau šią savaitę.
 
ES lyderiai reikalauja „pakankamos pažangos“ derantis dėl „skyrybų“ sąskaitos, sienos su Airija statuso ir ES piliečių teisių, kad gruodžio 14–15 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime jie galėtų priimti sprendimą pradėti kitą pasitraukimo derybų etapą ir pereiti prie prekybos klausimų.
 
„Brexit“ skeptikai ima kalbėti, jog ši situacija darosi panaši į tragikomediją, kuomet nei viena nei kita pusė nenori pasiduoti, tačiau dėl to labiausiai gali nukentėti gyventojai. Teigiama, kad jeigu ir toliau suaugę žmonės žais vaikų žaidimus JK gali likti prie suskilusios geldos ir gali susimokėti net kelis kartus daugiau nei iš karto buvo manoma. Kalbama, kad pagrindinė nesėkmingų derybų priežastis, premjerės diplomatinių gebėjimų trūkumas ir užsispyrimas.
 
 
  

Žymos: Derybos, ES, JK, Theresa May, premjerė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas sustabdo automobilį:
– Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas išlipa iš automobilio ir išbąla kaip kreida. Policininkas pakartoja:
– Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas:
– Kam rūpi tie žibintai? Bet kurgi dingo namelis ant ratų?!