Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-03-17

Prieš „Brexit“ – grėsmė nacionaliniam saugumui

  
Prieš „Brexit“ – grėsmė nacionaliniam saugumui
© Flickr.com
Kibernetinė ataka
Šalims narėms gyvybiškai svarbu dirbti išvien kovojant su tarptautinėmis kibernetinėmis atakomis.

Besiruošiant pradėti „Brexit“ procesą ES komisaras Julianas Kingas paskelbė apie būtinybę susirūpinti saugumu. Politikas įspėjo, kad Europai reikalingas stiprus bendradarbiavimas saugumo klausimu.

Komisaro teigimu, šalims narėms gyvybiškai svarbu dirbti išvien kovojant su tarptautinėmis kibernetinėmis atakomis, teroristais ir nemaloniais jų pranešimais. Tiesiog būti pasirengus bet kam, ką atneš rytojus.
Kaip skelbė portalas Independent.co.uk, saugumo vado žodžiai pasirodė praėjus mažiau nei parai po karalienės Elžbietos patvirtintos „Brexit“ proceso pradžios. Išstodama iš ES Jungtinė Karalystė rizikuoja galimybės netekti tarptautinio bendradarbiavimo saugumo klausimais. Nors teigiama, kad dalinimasis žvalgybų informacija bus itin svarbus vykdant atsiskyrimo procesą, tačiau neaišku, ar tai bus tęsiama po visko.
 
„Dirbdami su kolegomis Europos Komisijoje nutarėme parengti planą, kaip sumažinti mūsų kibernetinį pažeidžiamumą. Didinsime savo atsparumą atakoms, stiprinsime saugumą, investuosime į jį, kovosime su juo“, - independent.co.uk sakė politikas. Bei pridūrė, kad internetas ne tik sujungia pasaulį ir suteikia gausybę galimybių eiliniams žmonėms, bet ir įrankių pavojingiems.
 
Komisaro teigimu, gyvename laikais, kuomet reikia būti pasiruošus bet kam, tad jis pristatė ir savo planus saugumo užtikrinimui – planą iki 2020-ųjų gauti saugumui 1,6 mlrd. svarų sterlingų investicijų.
 
Europos Sąjungai J.Kingas nesidrovėjo pareikšti, kad nors Europolas puikiai dirba užkardant tarptautinius nusikaltimus, Jungtinė Karalystė neatsilieka, o jos turima informacija bei pareigūnai būtų labai naudingi ES.
 
 
  

Žymos: kibernetinė ataka, brexit, Nacionalinis saugumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ką daro lietuvis, kai Lietuvos futbolo rinktinė tampa Europos čempione?
Išjungia kompiuterinį žaidimą ir eina miegoti.