Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-01-25

Šalį prie „Brexit“ atvedęs D. Cameron’as: „Tai klaida“

  
Šalį prie „Brexit“ atvedęs D. Cameron’as: „Tai klaida“
© flickr nuotr.
Pasitraukimą iš ES klaida D. Cameron'as pavadino pamiršęs išjungti mikrofoną.
Viskas vyksta ne taip blogai, kaip manėme anksčiau, bet vistiek sudėtingai

Buvęs Jungtinės Karalystės premjeras David’as Cameron’as, kurio vadovaujama vyriausybė organizavo referendumą dėl „Brexit“, netyčia prasitarė apie tai, kad šis sprendimas buvo klaida.

Prieš 2015-ųjų rinkimus į JK parlamentą tuometinis šalies premjeras ir konservatoriams vadovaujantis D. Cameron’as rinkėjams pažadėjo, kad jo partijos pergalės atveju bus surengtas referendumas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos.
Konservatoriai tąsyk laimėjo, o D. Cameron’o vyriausybė pažadą išpildė ir surengė referendumą dėl „Brexit“, kuris baigėsi taip, kaip politikas nesitikėjo – JK gyventojai pasirinko pasitraukimą iš ES.
 
Politikas prisiėmė atsakomybę dėl to, sprendimas jam kainavo premjero postą, kurį po 6 metų užleidęs savo partietei Theresai May iš aktyvios politikos D. Cameron’as pasitraukė. Aktyvus ES rėmėjas tikino, jog negali vadovauti šaliai, kuri eina priešinga kryptimi nei jis pats.
 
Šiomis dienomis D. Cameron’as vieši Šveicarijos mieste Davose vykstančiame pasaulio politikos ir ekonomikos lyderių forume, šio renginio metu jam ir išsprūdo žodžiai apie klaidingą sprendimą dėl „Brexit“.
 
Tokia jo pozicija paaiškėjo kalbant su vienu iš turtingiausių pasaulio žmonių – Indijos plieno magnatu Lakshmi Mittal’u. Spėjama, kad D. Cameron’as pamiršo išjungti mikrofoną.
 
„Visi čia tik ir kalba apie „Brexit“, – girdisi L. Mittal’o žodžiai.
 
„Taip, žinau. – Atsako D. Cameron’as. – Tai erzina. Kaip aš ir sakiau, tai klaida, bet ne katastrofa. Viskas vyksta ne taip blogai, kaip manėme anksčiau, bet vistiek sudėtingai.“
Būdamas premjeru D. Cameron’as agitavo balsuoti už išlikimą ES, o pasitraukimą dėl numatomo neigiamo poveikio JK ekonomikai vadino „amžiaus lošimu“.
 
 
  

Žymos: David Cameron, brexit, politika , ekonomika , davos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sūnus prieina prie tėčio, kuris stovi visiškai girtas, abiem rankom atsirėmęs į sieną, ir prašo:
– Tėveli, tėveli, sutaisyk man dviratį.
Tėvas atsisuka ir sako:
– Taip, tuoj aš viską mesiu ir taisysiu tavo dviratį.