Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-08-01

Senas politikos vilkas: „Brexit“ bus didžiausia sumaištis istorijoje

  
Senas politikos vilkas: „Brexit“ bus didžiausia sumaištis istorijoje
© Wikipedia nuotr.
W. Hague puikiai išmano užsienio politikos ypatumus ir užkulisius.
Laukia neaiškios pasekmės valstybei, vyriausybei ir pačiam „Brexit“ projektui

Buvęs Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministras William’as Hague tikina, jog pasaulis iki „Brexit“ visas pasaulis abejojo, ar britai išdrįs pasitraukti iš Europos Sąjungos, o tai įvykus planetos lyderiai ne juokais išsigando.

JK užsienio reikalams 2010-2014 metais vadovavęs W. Hague dienraščiui „The Telegraph“ atskleidė, kad įvykus „Brexit“ referendumui užsienio politikai ir didžiųjų verslų atstovai ėmė klausinėti apie galimybes pakeisti šalies sprendimą.
„Kad ir kur benuvykčiau, jie to klausinėjo dar ilgai po referendumo. Tačiau jiems tekdavo paaiškinti, kad „Brexit“ – tai tikroji demokratija“, – sakė W. Hague.
 
Įtakingas politikas iki referendumo agitavo JK balsuoti už pasilikimą ES.
 
„Tačiau žmonės balsavo kitaip, dėl to mes paliekame bendriją. Per išankstinius rinkimus birželį tauta tik patvirtino, jog palaiko valdžią, kuri išves šalį iš Europos Sąjungos. Ji sulaukė daugiausiai palaikymo balsų istorijoje, todėl man ir mano kolegoms, kurie pasisako už išlikimą ES, argumentų prieštarauti daugiau nebeliko.
 
Kartu ši žinia buvo skirta ir visam pasauliui“, – kalbėjo patyręs politikos asas.
 
Tačiau puikiai užsienio politiką ir jos užkulisius išmanantis W. Hague nedrįsta prognozuoti ES ir JK derybų baigties.
 
„Moderniojoje JK istorijoje tai bus didžiausia ekonominė, diplomatinė ir konstitucinė sumaištis su neaiškiomis pasekmėmis valstybei, vyriausybei ir pačiam „Brexit“ projektui“, – derybas apibūdino W. Hague.
Anot jo, šiandien didžiulio palaikymo turėtų sulaukti JK iždo tvarkytojas Philip’as Hammond’as, siūlantis geriausią sprendimą šaliai.
 
„Jis bando įtikinti savo kolegas, kad turėtumėme išlikti vieningoje rinkoje pereinamuoju laikotarpiu iki 2022 metų, o tuomet sudaryti naują prekybos sutartį. Tai yra planas išgelbėti šalį nuo katastrofos“, – kalbėjo W. Hague.
 
Tuo tarpu britų spauda skelbia, kad vyriausybėje nėra bendro sutarimo dėl „Brexit“ strategijos, todėl Ph. Hammond’o planas gali likti ir neįgyvendintas.
 
Tokius spėjimus patvirtina ir pirmadienį paskelbtas premjerės Theres’os May pranešimas apie tai, kad laisvasis žmonių judėjimas tarp ES ir JK nustos galioti 2019 metų kovą.
 
Žinia, ES anksčiau yra paskelbusi, kad britai vieningoje rinkoje išlikti galės tik tuo atveju, jeigu migracijos neapribos.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, william hague

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikelia vyras po gero vakarėlio, pasižiūri į veidrodį ir sako:
–Na va, vėl nėra kam eiti į darbą.