Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.com   |   2017-02-07

Škotija siunčia aiškią žinią britams ir Europai

  
Škotija siunčia aiškią žinią britams ir Europai
© Wikipedia nuotr.
Škotai demonstruoja, kam labiau simpatizuoja.
Artimiausiu metu dėl „Brexit“ bus surengtas atskiras balsavimas Škotijos parlamente.

Nors aukščiausiasis Jungtinės Karalystės teismas pripažino, jog Škotija neturi balso priimant lemiamą Jungtinės Karalystės sprendimą dėl „Brexit“, škotai vistiek netylės.

Sausio pabaigoje teismas paskelbė, kad JK vyriausybė negali vienašališkai pradėti derybų dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos ir įpareigojo ją prieš imanti veiksmų pasitarti su šalies parlamentu. Kartu teisėjai išnagrinėjo ir škotų prašymą išaiškinti, kokias galimybes šiame procese turi kitos JK dalys – Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija.
Teisėjai neskundžiamu sprendimu įvardijo, jog norint aktyvuoti 50-ąjį sutarties su ES straipsnį (pasitraukimas iš bendrijos) nereikia atskiro šių šalių parlamentų pritarimų, joms taip pat nesuteikiama ir veto teisė.
 
Pagal referendumo rezultatus, Velsas pritarė pasitraukimui iš ES, o Š. Airija ir Škotija balsavo už išlikimą bendrijoje.
 
Itin pricipingai į JK Pasitraukimą reaguoja škotai, jų manymu, jie privalo vykdyti Londono valią patys to nenorėdami.
 
Kai parlamente praėjusią savaitę svarstytas „Brexit“, 50 straipsnio aktyvavimui pritarta daugumos balsais, o visi į jį išrinkti 59 Škotijos nacionalinės partijos nariai balsavo prieš.
 
Artimiausiu metu bus surengtas atskiras balsavimas Škotijos parlamente, nors jo rezultatai ir nieko nekeis.
 
„Tai bus skambus simbolinis balsas. Taik bus vienas iš svarbiausių balsavimų šalies istorijoje“, – sakė šalies pirmoji ministrė Nicola Sturgeon.
JK derybose su ES Škotijos interesus atstovaujantis Michael’is Russell’as patikino, kad simbolinis balsavimas tik dar labiau įtvirtins šalies poziciją likti bendrijoje.
 
„Tai bus aiški žinia, kad Škotija savo ateitį regi Europoje“, – sakė politikas.
 
N. Sturgeon pirmadienį taip pat pareiškė, kad per artimiausias savaites paaiškės daug detalių dėl referendumo, kuriame škotai balsuotų už pasitraukimą iš JK.
 
Tuo tarpu JK premjerė politikms paratė netrukdyti „Brexit“ procesui ir susitelkti bendram tikslui vykdant demokratiškai išreikštą britų valią.
 
 
  

Žymos: Škotija, brexit, Nicola Sturgeon

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jaunas vyras sako žmonai:

– Tu nepatikėsi, bet šitą sriubą aš iškepiau pats.