Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-03-29

Škotijos parlamentas parėmė referendumą dėl nepriklausomybės

  
Škotijos parlamentas parėmė referendumą dėl nepriklausomybės
© vimeo
Nicola Sturgeon
N.Sturgeon teigė nesiekianti konfrontacijos su JK.

Pirmosios Škotijos ministrės Nicola Sturgeon pasiūlymą dėl antrojo nepriklausomybės referendumo parėmė parlamentas. Idėją palaikė 69, nepalaikė – 59 nariai.

Jau keletą savaičių nerimsta ginčai tarp Škotijos ir Jungtinės Karalystės parlamentų vadovių. Mat N.Sturgeon siūlo referendumą rengti per ateinančius dvejus metus, o Theresa May draudžia tai daryti. Pagrindinė priežastis – nebalsuoti tol, kol nebus aiškios derybų su Europos Sąjunga sąlygos.
Tuo tarpu Škotijos ministrė nesutinka, teigdama, kad po parlamento pritarimo šio klausimo kelti nebeverta. O JK trukdymas referendumui būtų demokratiškai neatleistinas ir negalimas. N.Sturgeon teigė nesiekianti konfrontacijos su JK, atvirkščiai, norinti protingos diskusijos.
 
„Mano argumentas paprastas, pokyčiai, kurie prasidėjus „Brexit“ tapo neišvengiami, neturėtų būti primetami mums, mums turi būti leista nuspręsti ar norime dalyvauti tuose pokyčiuose. Škotijos žmonėms turi būti leista rinktis tarp „Brexit“, greičiausiai labai sudėtingo, bei nepriklausomybės. Jiems turi būti leista pasirinkti savo kryptį ir sukurti tikrą partnerystę“, - sakė N.Sturgeon.
 
Ministrė pagrasino, kad jei JK negerbs šios škotų teisės, ji grįš su pasiūlymu po Velykų pertraukos ir bus priversta imtis griežtesnių veiksmų – pasipriešinimo JK parlamentui. 2014-aisiais vykusiame pirmajame Škotijos referendume dėl nepriklausomybės rinkėjai nenorėjo atsiskirti, tačiau dabar, prasidėjus „Brexit“ procesui situacija gali būti kitokia.
 
 
  

Žymos: Škotija, Referendumas, brexit, Theresa May, Nicola Sturgeon

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šią savaitę desertui - įdomios, keistos, juokingos ar net absurdiškos garsių žmonių mintys apie In ir Yan, juodą ir baltą, vyrą ir moterį..
Pradėsime nuo perfrazuoto posakio: Moterys iš Veneros, vyrai - iš...baro. :)