Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-03-29

Svaro sterlingų vertė vėl krito

  
Svaro sterlingų vertė vėl krito
© Flickr.com
„Brexit“ tiesiogiai smugdo valiutos vertę.
Po „Brexit“ prašymo patvirtinimo, kursas smuko iki 1,2415 JAV dolerio.

Vos premjerei Theresai May pasirašius laišką dėl 50-ojo straipsnio aktyvavimo vėl smuko svaro sterlingų kursas.

Dieną prieš dokumento išsiuntimą Europos Sąjungai, svaro kursas pasiekė septynių pastarųjų savaičių piką ir siekė 1,26 JAV dolerio. Taip nutiko dėl to, kad investuotojai skubėjo parduoti dolerius dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo pažadėtų mokesčių reformų.
Po „Brexit“ prašymo patvirtinimo, kursas smuko iki 1,2415 JAV dolerio. Taip pat JK valiuta atpigo lyginant su euru, Šveicarijos franku bei Australijos doleriu. Šiuo metu kursas svyruoja tai aukštyn, tai žemyn ir daugelis ekomonistų pripažįsta, kad labai sunku prognozuoti, kas vyks per ateinančias dvi savaites.
 
Praėjusią savaitę Vokietijos bankas paskelbė, kad valiuta ir toliau turėtų pigti, bei pasiekti 1,06 JAV dolerio, kol pradės brangti. Nors daugelio ekonomistų prognozės optimistiškesnės, tačiau tikimybė greitai sustiprėti po rekordiškai neigiamų referendumo pasekmių, kasdien vis silpnėja.
 
Britų ekonomistai svarsto, kad jei skyrybos su ES bus sunkios, ilgos ir skausmingos, svaras pigs iki 1,10 JAV dolerio vertės ir tikisi, kad žemiau nekris.
 
 
  

Žymos: brexit, Svaras sterlingų

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mano žmona angelas.

– Mano – irgi ne žmogus…