Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Barbora Grigaliūnaitė   |   2017-05-30

Teisininkės komentaras: „Po „Brexit” padaugėjo lietuvių deportacijos atvejų”

  
Teisininkės komentaras: „Po „Brexit” padaugėjo lietuvių deportacijos atvejų”
© Pixabay nuotr.
„Your Law 24/7” dirbanti teisininkė Kristina Venzlauskaitė.
Kaip bebūtų gaila, atsiranda atvejų, kai net teisėjai pradeda rodyti savo abejingumą JK aukomis tapusiems mūsų tėvynainiams.

Kartu su viena žymiausių teisininkų kompanijų Jungtinėje Karalystėje (JK) „Your Law 24/7” dirbanti teisininkė Kristina Venzlauskaitė Anglijoje gyvenantiems tautiečiams padeda išspręsti kebliausius klausimus. „Tiesa” pasidomėjo, kaip „Brexit” kontekste pasikeitė emigravusių lietuvių situacija ir su kokiomis teisinėmis problemomis susiduriama dažniausiai.

– Ar pajutote, kad po beveik prieš metus įvykusio referendumo dėl Brexit, į jus teisinės pagalbos kreipiasi daugiau tautiečių? Kokie klausimai šiuo metu yra aktualūs JK gyvenantiems lietuviams ir kokios pagalbos jiems reikia labiausiai?
 
– Taip, po „Brexit” padaugėjo atveju, kai iš Jungtinės Karalystės buvo bandoma išsiųsti lietuvius atgal į Lietuvą ar neįleisti bandancius patekti į JK.
 
Nors „Brexit” įvyko tik prieš metus ir JK vyriausybė pažadėjo, jog Europos Sąjungos (ES) piliečiai galės ramiai gyventi JK dar dvejus metus, tačiau jau yra juntami skirtumai tarp to, ką turėjome prieš „Brexit” ir turime dabar.
 
Manyčiau, labiausiai dėl „Brexit” turėtų sunerimti net ir tolimoje praeityje su teisėsauga nemalonumų turėję tautiečiai. Jau pasitaikė ne vienas atvejis, kai JK sėkmingai įsikūręs lietuvaitis po atostogų Lietuvoje yra nebeįleidžiamas atgal į šalį dėl tėvynėje turėto teistumo.
 
Tokiu atveju asmuo tiesiog būdavo neišleidžiamas iš oro uosto, nors jam nepateikiami jokie kaltinimai. Tai yra labai kebli situacija ir asmuo gali praleisti ilgas valandas laukiamajame, bet taip ir nesulaukti leidimo grįžti į JK paliktus namus.
 
Savaime suprantama, kad teisė nėra tikslusis mokslas ir daugelis įstatymų gali būti taikomi skirtingai, tačiau, kaip bebūtų gaila, atsiranda atvejų, kai net teisėjai pradeda rodyti savo abejingumą JK aukomis tapusiems mūsų tėvynainiams.
– Ar Jūsų darbe yra pasitaikę, kad kreipiasi žmonės, kurie (ar jų vaikai) negauna nuolatinės teisės gyventi JK? Papasakokite plačiau, kokios tokių lietuvių galimybės laimėti bylą prieš valstybę?
 
 
– Taip, labai dažnai. Geriausias šansas laimėti šiuos atvejus, jei:
 
 
• Jie gyveno Jungtinėje Karalystėje ilgiau kaip 10 metų.
• Jų vaikai yra vyresni nei septynerių metų.
• Jie rūpinasi (slaugo) šeimos narius.
 
 
– Kaip „Brexit” gali skaudžiausiai paveikti JK lietuvius? Kokios dižiausios teisinės problemos gresia?
 
 
– Didžiausi sunkumai gali laukti norint gauti leidimą nuolatos gyventi šalyje arba atvykti į JK.
 
 
  

Žymos: Deportacija, brexit, Advokatas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

1998-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Mokytoja nedrąsiai pasakoja, mokiniai jos klausosi užgniaužę kvėpavimą.

2018-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Vaikai drąsiai pasakoja, mokytoja jų klausosi užgniaužusi kvėpavimą.