Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-07-15

Tęsiantis deryboms nori sustabyti „Brexit“

  
Tęsiantis deryboms nori sustabyti „Brexit“
© Flickr.com
Tony'io Blairo teigimu, „Brexit“ sustabdyti būtina.
ES lyderiai gali būti linkę „imtis reformų ir pasitikti mus pusiaukelėje“, kad išlaikytų Jungtinę Karalystę Bendrijoje.

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony'is Blairas pareiškė, kad dar išlieka galimybė, jog jo šalis neišstos iš Europos Sąjungos, ir pridūrė, kad sustabdyti „Brexit“ yra būtina, siekiant išvengti didelės žalos ekonomikai.

Blairo globalių pokyčių instituto paskelbtame straipsnyje ekspremjeras rašo, kad ES lyderiai gali būti linkę „imtis reformų ir pasitikti mus pusiaukelėje“, kad išlaikytų Jungtinę Karalystę Bendrijoje.
T.Blairas taip pat sakė televizijai „Sky News“, kad „kiekviena diena mums pateikia naujų įrodymų“ apie „Brexit“ žalą Britanijai: pradedant sulėtėjusiu ekonomikos augimu, baigiant svaro kursu, smarkiai nusmukusiu nuo 2016 metų referendumo dėl šalies narystės Europos Sąjungoje.
 
Tuo tarpu, antrasis derybų dėl išstojimo iš Europos Sąjungos ratas įvyks pirmadienį Briuselyje. Londono vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Davidas Davisas susitiks su Europos Komisijos vyriausiuoju derybininku Micheliu Barnier. Po to įvyks koordinatorių ir derybų grupių susitikimas.
 
Šiaurės Airija derėsis atskirai
 
Trys derybų grupės derasi dėl piliečių teisių, šalių finansinio susitarimo ir kitų atsiskyrimo klausimų. Su Šiaurės Airija ir išstojimo sutarties valdymu susijusius klausimus turėtų svarstyti koordinatoriai. Koordinatorių ir derybininkų susitikimai tęsis iki ketvirtadienį planuojamo baigiamojo plenarinio posėdžio ir spaudos konferencijos.
 
ES sako, kad pradės svarstyti ateities santykius su Jungtine Karalyste, tarp jų ir galimą prekybos susitarimą, kai bus pasiekta „pakankama pažanga“ šiais pradiniais klausimais. Tikimasi, kad tai įvyks dar šiais metais.
 
Britų išstojimo iš ES sąskaita kelia daug nesutarimų.
M.Barnier yra perspėjęs, jog derybas būtina užbaigti iki 2018 metų spalio, kad visos šalys suspėtų ratifikuoti galutinę sutartį iki 2019-ųjų kovo.
 
Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May vyriausybė ketvirtadienį paskelbė įstatymo, kuriuo oficialiai bus nutraukta šalies narystė ES, projektą, bet opozicijos partijos ir Škotijos bei Velso lyderiai pavadino tai „atviru valdžios užgrobimu“ ir pagrasino blokuoti dokumentą.
 
Pagal naująjį įstatymą būtų anuliuotas 1972 metų Europos bendrijų aktas, taip pat ES teisės aktai, kurių, skaičiuojama, yra apie 12 tūkst., būtų pritaikyti britų teisei ir būtų panaikinta ES teisės viršenybė.
„Šis įstatymas reiškia, kad galėsime išstoti iš Europos Sąjungos būdami visiškai užtikrinti dėl tęstinumo ir kontrolės“, – sakė D.Davisas.
 
Tačiau ministrų laukia kova dėl nuostatų, turinčių suteikti jiems naujų galių pakeisti ES įstatymus perkeliant juos į britų teisę be nuodugnaus nagrinėjimo parlamente.
 
Britanija sprendimą trauktis iš ES priėmė pernai birželį vykusiame referendume. Jame už išstojimą balsavo 52 proc. britų, o už tolesnę narystę – 48 proc. rinkėjų.
 
 
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, tony blair, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Blondinė – brunetei:

– Tu dar po stalu šliaužiojai ir į kelnes darei, kai aš jau į mokyklą vaikščiojau!

– Aha. O dabar mes klasiokės!