Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-07-18

Th. May per plauką išvengė triuškinamo pralaimėjimo dėl „Brexit”

  
Th. May per plauką išvengė triuškinamo pralaimėjimo dėl „Brexit”
© Flickr nuotr.
Th. May politika parlamente sulaukia vis mažiau palaikymo.

Įtempto balsavimo Parlamente metu, Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May vos per plauką išvengė triuškinamo pralaimėjimo.

Dalis pro-europietiškų parlamentarų ministrę pirmininkę bandė priversti įsipareigoti, kad po „Brexit” šalis ir toliau liks muitų sąjungoje su Europos Sąjunga (ES).
Balsavimo metu, Vyriausybės politika „Brexit” klausimu laimėjo tik per plauką iš 608 balsų surinkdama vos 307 palaikančius.
 
301 parlamentaras balsavo „prieš”, norėdamas, kad nepasisekus su ES sutarti dėl laisvos prekybos sutarties, JK ir toliau išliktų muitų sąjungos nare. Tuo tarpu Vyriausybė teigia, kad tokiu atveju JK nebegalės sudaryti galbūt naudingesnių, naujų prekybos sandoriu su likusiomis pasaulio šalimis.
 
Tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas parlamentui sakė, kad vyriausybės įstatymo projektas dėl būsimos prekybos yra „svarbus, užtikrinantis tęstinumą ir stabilumą“.
 
„Tai bus tvirtas pirmas JK žingsnis tampant nepriklausoma prekybos šalimi“, – pridūrė jis.
 
Vyriausybė pralaimėjo kitą, ne tokį svarbų balsavimą dėl kitos eilinių narių pateiktos pataisos, kuria raginama ateityje dalyvauti Europos vaistų reguliavimo tinkle.
 
Visas prekybos įstatymo projektas buvo priimtas 31 balso persvara ir dabar keliauja į Lordų Rūmus tolesniam svarstymui, o paskui grįš į Bendruomenių Rūmus galutiniam balsavimui.
  

Žymos: Parlamentas, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Anglijos karalius pašaukia lietuvį, anglą, rusą ir sako:
– Atsineškit po savo geriausią ginklą.
Lietuvis atsineša pistoletą, anglas automatą, o ruso kaip nėra, taip nėra. Anglijos karalius sako:
– Dabar susikiškit ginklus į užpakalį.