Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-03-29

Theresa May pradėjo „Brexit“ procesą

  
Theresa May pradėjo „Brexit“ procesą
© Flickr.com
Theresa May pasirašė laišką, aktyvuosiantį 50-ąjį straipsnį.
Mes visi norime matyti Britaniją, stipresnę, nei ji yra šiandien.

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May šiąnakt pasirašė laišką, skirtą Europos Tarybai, kuriuo bus aktyvuotas 50-asis Lisabonos sutarties straipsnis ir prasidės „Brexit“ derybos. Šiandien laiškas bus pristatytas Tarybos prezidentui Donaldui Tuskui.

Premjerė kviečia tautą susivienyti, atsiskyrimo ir likimo ES rėmėjus pamiršti referendumą bei išnaudoti „Brexit“ šaliai pradedant istorinę kelionę. Per artimiausius dvejus metus sąlygos ir susitarimai tarp sąjungos bei JK bus svarstomi 27 kitų šalių narių.
Subūrusi parlamentarų susirinkimą T.May pasižadėjo deryboms prasidėjus atstovauti kiekvienam JK gyvenančiam žmogui, įskaitant ir ES piliečius.
 
„Susiduriame akis į akį su naujomis galimybėmis, pradėjus šią įsimintiną kelionę. Mūsų bendros vertybės, ambicijos ir tikslai gali ir turi mus suvienyti. Mes visi norime matyti Britaniją, stipresnę, nei ji yra šiandien.
 
Norime teisingesnės šalies, kurioje visi galėtų tapti sėkmingais. Norime šalies, kuri būti saugi ir apsaugotų mūsų vaikus bei anūkus. Norime globalios Britanijos, neapsiribojančios savo sienomis ir mezgančios santykius su senais draugais bei naujais sąjungininkais visame pasaulyje“, - savo kalboje rašė ministrė pirmininkė.
 
Laiškas bus pristatytas D.Tuskui šiandien, apie 12:30 vietos laiku. Jį pristatys Britanijos ambasadorius Jungtinei Karalystei Seras Timas Barrowas.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Donald Tusk, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Todėl. Kad miegamajame yra gulintis policininkas.