Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.com   |   2017-04-04

Theresa May prisikalbėjo?

  
Theresa May prisikalbėjo?
© Flickr.com nuotr.
Prekybos sutarties nebuvimas gali itin skaudžiai atsiliepti britams, tikina parlamento atstovai.
Kalbama apie blogo susitarimo vengimą, tačiau nepasakoma, kiek kainuos, jeigu susitarimo nebus iš viso.

Kylant realiam pavojui, kad Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybose nepavyks pasiekti naujo prekybos susitarimo, šalies politikai ragina paaiškinti, kiek tai kainuos.

Praėjusią savaitę aktyvavus 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį paviešintos ir abiejų pusių derybinių procesų gairės, pagal kurias ES nelinkusi derėtis su britais dėl prekybos sutarties tuo pačiu metu, kai bus derinamas šalies atsiskyrimas. Tokios sąlygos norėję britai ne tik jos nesulaukė, bet ir privalės atnaujinti kalbas su Ispanija dėl jos pakraštyje esančios kolonijos Gibraltaro. Ši sąlyga gerokai įsiutino JK.
Vyriausybė atkerta, kad yra pasiruošusi bet kokiems potencialiems derybų pabaigos rezultatams, įskaitant ir tai, kad naujos sutarties nebus.
 
„Geriau – jokio susitarimo nei blogas susitarimas“, – anksčiau pareiškė JK ministrė pirmininkė Theresa May.
 
Tačiau specialiai „Brexit“ suburtas šalies parlamento komitetas paskelbė, jog tokios vyriausybės vadovės kalbos yra nepagrįstos, kol neaiškus ekonominis šio varianto vertinimas.
 
„Kalbama apie blogo susitarimo vengimą, tačiau nepasakoma, kiek kainuos, jeigu susitarimo nebus iš viso. Raginame nuodugniai įvertinti ekonomines, teisines ir kitas tokio sprendimo pasekmes ir paskelbti jas kartu su įrodymais taip siekiant išvengti žalos valstybei“, – rašoma komiteto ataskaitoje, kuria siekiama priminti, jog britų laukia sunkios derybų pasekmės.
Tačiau kai kurie parlamentarai komiteto dokumentą pavadino „iškreiptu ir partizaniniu“.
 
„Brexit“ sekretorius David’as Davis’as į tokią kritiką atšovė, jog prekybos susitarimo nebuvimo pasekmės dar tik analizuojamos.
 
"Mes įsitikinę, kad toks rezultatas paveiktų abiejų pusių interesus. Taip pat analizuojame kitų galimų scenarijų poveikį įvairiems mūsų ekonomikos sektoriams.
 
"Aišku, kad sutarties nebuvimas yra ne tai, ko mes norime ar tikimės, tačiau tai būtų geriau nei sandoris, kuriuo siekiama nubausti JK“, – kalbėjo D. Davis’as.
 
 
  

Žymos: Derybos, brexit, prekybos sutartis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Šiandien benzinas pabrangęs, – sako degalinės operatorė vairuotojui.
– Tada įpilkite man vakarykščio.