Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-06-27

Th.May imigrantams iš ES: „Mes norime, kad jūs liktumėte“

  
Th.May imigrantams iš ES: „Mes norime, kad jūs liktumėte“
© AFP-Scanpix nuotr.
Th. May staiga pakeitė nuomonę apie imigrantus iš ES.
Noriu visiškai įtikinti žmones, kad pagal šiuos planus, nė vienas dabar teisėtai Jungtinėje Karalystėje gyvenantis ES pilietis neturės iš jos išvykti tuo metu, kai JK pasitrauks iš ES.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pirmadienį sakė norinti nuraminti ES piliečius, nerimaujančius dėl savo ateities po „Brexit“ ir žadėjo apsaugoti jų teises, sakydama: „Mes norime, kad jūs liktumėte“.

Tačiau iš jos juokiamasi Bendruomenių Rūmuose, o opozicinės Leiboristų partijos lyderio Jeremy Corbyno teigimu, Th. May planas padėti 3,2 milijono europiečių, gyvenančių Britanijoje, yra „per mažas ir per vėlyvas“, bei ragino kitaip traktuoti „Brexit“.
Sprendimo dėl tolesnio ES piliečių JK likimo priėmimas yra vienas svarbiausių praėjusią savaitę prasidėjusių derybų uždavinių, kurį sprendžiant gali būti neišvengta rimtų susikirtimų tarp Briuselio ir Londono.
 
„Žinau, kad nerimaujama, kas atsitiks ES piliečiams, kai mes pasitrauksime iš Europos Sąjungos“, – pareiškė Th.May ir sulaukė nepritarimo šūksnių iš opozicijos.
 
„Šiandien noriu išsklaidyti tą nerimą. Noriu visiškai įtikinti žmones, kad pagal šiuos planus, nė vienas dabar teisėtai Jungtinėje Karalystėje gyvenantis ES pilietis neturės iš jos išvykti tuo metu, kai JK pasitrauks iš ES“, – tikino Th. May.
 
Apie tokius planus Th. May pranešė Europos lyderiams dar praėjusią savaitę viršūnių susitikime Briuselyje, pristatydama juos kaip geros valios gestą, tačiau ES kolegos juos pavadino per daug neapibrėžtais ir nepakankamais.
 
 
Pirmadienį paskelbtame 17 puslapių dokumente Th. May pateikė daugiau šio savo plano detalių, kuriame išdėstė ir ES piliečių šeimų narių teises, kurios, deja, neatitinka Briuselio lūkesčių.
Ji taip pat patvirtino nesutiksianti, kad Europos Teisingumo Teismas prižiūrėtų piliečių teises, pareikšdama, kad tuo užsiims britų teismai ir taip dar kartą pasipriešino Briuselio reikalavimams.
 
„Pasiūlymas teisingas ir rimtas“, – sakė Th.May ir pridūrė, kad jis suteiks „nuraminimo ir tikrumo“.
Tačiau premjerė pakartojo, kad šis pasiūlymas turi tam tikrų sąlygų – tokios pačios teisės turėtų būti užtikrintos ir vienam milijonui kitose ES šalyse gyvenančių britų.
 
Tuo metu J. Corbynas apkaltino premjerę, kad ši naudojasi ES piliečiais kaip koziriu ir pridūrė, jog „tai nėra dosnus pasiūlymas“. „Šiai šaliai reikia kito požiūrio į „Brexit“, – sakė jis.
 
 
  

Žymos: Derybos, brexit, Theresa May, Derybos dėl Brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Gyvenimo aprašymo skiltyje „šeiminė padėtis“ Jonas visada rašydavo: „Be išeities“...