Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

standard.co.uk, Tiesa.com   |   2019-03-27

Valdžia atmetė peticiją, reikalavusią atšaukti Brexitą

  
Valdžia atmetė peticiją, reikalavusią atšaukti Brexitą
© petition.parliament.uk

Peticija, reikalavusi atšaugti 50-to straipsnio galiojimą surinko daugiau nei 5 800 000 parašų, tačiau valdžia ją atmetė.

Peticijai surinkus 100,000 parašų ir taip peržengus ribą, kuri žymi, kad parlamentarai privalo aptarti pateiktą pasiūlymą, parlamento nariai planuoja aptarti peticiją kitą savaitę, pirmadienį, balandžio 1-ąją, tačiau oficialus atsakas pasirodė dar gerokai prieš pirmadienį turinčius įvykti debatus.
Ši peticija tapo didžiausio palaikymo sulaukusiu pasiūlymu Bendruomenių Rūmų bei e-petitions tinklalapio istorijoje.
 
Atmesdama mantrą, kad išstojimas iš Europos Sąjungos yra „žmonių valia” ji reikalavo atšaukti 50-tojo straipsnio galiojimą.
 
Tačiau, oficialiame Išstojimo iš Europos Sąjungos departamento atsakyme sakoma: „Valdžia yra tvirtai nusprendusi 50-tojo straipsnio neatšaukti. Mes gerbsime 2016-ųjų metų referendumo metu priimtą sprendimą ir dirbsime, kad išstojimas atneštų naudos visiems, tiems kas balsavo už ir tiems, kas balsavo prieš”.
 
Dar buvo teigiama: „50-tojo straipsnio atšaukimas ir likimas Europos Sąjungoje pamintų tiek demokratijos prasmę, tiek pasitikėjimą, kurį milijonai balsuotojų parodė valdžiai. Valdžia supranta, kad šią peticiją pasirašė didelis skaičius žmonių.
Vis dėlto, trys ketvirtadaliai elektorato dalyvavo 2016-ųjų metų referendume tikėdamiesi, kad rezultatas bus gerbiamas. 50-tojo straipsnio atšaukimas sulaužytų pažadą, kurį valdžia davė Didžiosios Britanijos žmonėms ir parodytų nepagarbą demokratinio balsavimo instrukcijai, tad sumažintų ir tikėjimą mūsų demokratine santvarka”.
  

Žymos: Europos Sąjunga, Parlamentas, brexit, peticija, 50 straipsnis, jk parlamentas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja:
- Šiandien mes mokysimės veiksmažodžių asmenavimo. Asmenuosim
veiksmažodį „dainuoti". Petriuk, jeigu tu dainuoji, kaip tu pasakysi?
- Aš dainuoju.
- Teisingai. O jei dainuoja tavo sesuo?
- Nutilk, gyvate.