Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-03-06

Valdžia pinigus „Brexit“ rinks didindama mokesčius

  
Valdžia pinigus „Brexit“ rinks didindama mokesčius
© Flickr.com nuotr.
JK valdžiai reikia nemažai pinigų rezerve.
Gali prireikti priemonių ir pinigų šalies ekonomikai atstatyti.

Šią savaitę artimiausios ateities planus skelbs Jungtinės Karalystės iždo kancleris. Teigiama, jog jo siekis – surinkti ir atsidėti 60 milijardų svarų sterlingų, kurių prireiks „Brexit“ procesui.

Kancleris Philip’as Hammond’as savo planą politikims ir visuomenei pristatys trečiadienį, tačiau jis jau anksčiau patvirtino, kad rezerve reikia turėti milijardus, kurių prireiks pasitraukus iš Europos Sąjungos.
„Jungtinė Karalystė negali būti įsprausta į kampą ir privalo duoti atkirtį tuo atveju, jeigu nebus pasiektas susitarimas dėl laisvosios prekybos – tokiu atveju reikės priemonių šalies ekonomikai atstatyti“, – televizijai BBC aiškino, kam reikalingi pinigai kancleris.
 
Jis pabrėžė, kad nuo referendumo iki šiol JK ekonominiai rodikliai yra geresni nei tikėtąsi, tačiau šalies biudžetas vis dar išlieka deficitinis.
 
P. Hammond’o plane – papildomi 1,3 milijardo svarų sterlingų socialinei rūpybai, tačiau nerimą opozicijai kelia tai, kad norima „Brexit“ atidėti 12 mlrd. £ užuot skyrus šią sumą krizės kamuojamai nacionalinei sveikatos tarnybai (NHS).
 
Taip pat tikėtina, kad renkant papildomus pinigus į biudžetą bus keliami mokesčiai: padidinus akcizą rūkalams brangs tabakas ir cigaretės, norima didinti savarankiškai dirbančių žmonių nacionalinio draudimo įmokas.
 
 
  

Žymos: Mokesčiai Anglijoje, Philip Hammond, iždas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pereinamasis amžius – kai karštą dieną nebežinai ko nori labiau – ledų ar šalto alaus.