Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-01-14

Vėl paliesta antrojo referendumo dėl narystės ES tema

  
Vėl paliesta antrojo referendumo dėl narystės ES tema
© REUTERS-Scanpix nuotr.
Artėjant išėjimo dienai, daugėja besipriešinančiųjų.

Britanijos euroskeptiškų pažiūrų politikas Nigelas Farage'as pareiškė, kad galėtų pritarti antram referendumui dėl Britanijos narystės Europos Sąjungoje tam, kad būtų sužlugdytos bet kokios tolesnės narystės Bendrijoje viltys.

„Galbūt – tik galbūt – mes turėtumėme surengti antrą referendumą dėl narystės ES. Tai išspręstų šį klausimą vienai kartai ir ilgiems laikams“, – paskelbė jis socialiniame tinkle „Twitter“.
Jungtinėje Karalystėje 2016 metų birželio mėnesį vykusiame referendume 52 procentai rinkėjų nubalsavo už pasitraukimą iš Europos Sąjungos. N. Farange'as buvo aktyvus „Brexit“ kampanijos dalyvis.
 
Tuo metu buvęs premjeras Tony Blairas ir kiti proeuropietiški politikai sako, kad balsuodami gyventojai tada dar nežinojo tokio išstojimo pasekmių, todėl šalis turėtų surengti dar vieną referendumą.
 
Buvęs Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis N.Farage'as interviu televizijai „Channel 5“ sakė, kad galbūt palaikys dar vieną plebiscitą šiuo klausimu, kad pagaliau liautųsi tas „Brexit“ priešiškų politikų „stenėjimas ir inkštimas“.
 
Politikas sakė manąs, kad antrajame referendume prieš narystę ES pasisakytų dar daugiau rinkėjų.
 
Visuomenės apklausų rezultatai rodo, kad „Brexit“ priešininkų ir šalininkų Jungtinėje Karalystėje yra maždaug po lygiai.
 
Tačiau dabartinis UKIP lyderis Henry Boltonas sako, kad jo partija nepritars dar vienam referendumui, nes tai „keltų grėsmę mūsų demokratijos principams“.
Tokiai pozicijai pritarė ir premjerės Theresos May atstovas Jamesas Slackas.
 
„Mes nerengsime antro referendumo“, – pareiškė jis.
 
  

Žymos: ES, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sudūžta lėktuvas. Tyrimų specialistai randa juodą dėžę. Perklauso. Paskutiniai įrašyti žodžiai, piloto balsas:
– Žiūrėkit kaip moku...