Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Radio 4   |   2017-03-20

Velsas įspėja apie atsiskyrimą nuo JK

  
Velsas įspėja apie atsiskyrimą nuo JK
© Pixabay.com
Velsas nori likti ES bendrojoje rinkoje.
67 proc. Velso eksportuojamų prekių keliauja į ES šalis.

Velso politinė partija, pasisakanti už šalies nepriklausomybę nuo JK, įspėjo, kad po „Brexit“ Velse gali būti surengtas nepriklausomybės referendumas. Teigiama, jog sandoris su ES, greičiausiai, bus žalingas Velsui.

Plaid Cymru partijos lyderė Leanne Wood pareiškė, kad kalbant apie Velso ateitį po JK derybų su ES „visos galimybės turėtų būti ant stalo“. Politikė taip atkirto į Theresos May paskelbtą žinią apie norą suvienyti visas tautas, kad būtų galima dirbti kartu atsiskiriant nuo ES.
L.Wood kaltina T.May abejingumu ir teigia, kad kitų tautų nesiklausymas turės aiškių pasekmių. „Premjerė pažadėjo išsamias konsultacijas kiekvienai JK tautai. Kol kas nematome jokių įrodymų, kad ji kalbėjo rimtai.
 
Parengsime taisykles, kurių turėtų būti laikomasi norint išlaikyti Velsą per visą derybų procesą. Yra keletas svarbių punktų, pavyzdžiui, bendroji rinka. 67 proc. Velso eksportuojamų prekių keliauja į ES šalis“, - Radio 4 pokalbių laidoje sakė L.Wood.
 
Nors pernai per referendumą Velso rinkėjai palaikė atsiskyrimą nuo ES, šiemet politikai paragino T.May išlaikyti šalį bendrojoje ES rinkoje.
 
 
  

Žymos: Velsas, Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tėvas dalijasi gyvenimo išmintimi su sūnumi:
– Sūnau, jei moteris užsisės ant sprando, nenusimink. Juk tada tau jos nebereikės nešioti ant rankų!