Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-08-03

Viso gero, Britanija: kaip „Brexit“ verčia palikti šalį, kuri vadinama namais

  
Viso gero, Britanija: kaip „Brexit“ verčia palikti šalį, kuri vadinama namais
© Mike Fleming nuotr.
Iš JK išsikrausto ES piliečiai.
Mes esame priversti prašyti leidimo likti savo namuose. Susimokėti už tai, kad galėtume būti savo namuose

Jungtinėje Karalystėje šiuo metu gyvena per 3 milijonus Europos Sąjungos piliečių, dalis jų per ilgus metus šioje šalyje taip įleido šaknis, kad be menkiausios abejonės vadina ją savo namais. Tačiau daugėja istorijų, kai žmonės tiesiog priversti palikti namus.

Prieš 14 metų į Londoną atvykęs ir čia svajonių darbą gavęs vokietis Alexanderis Mendenas šiame megapolyje ne tik patenkino profesines ambicijas, bet ir sukūrė šeimą. Jo tautietė žmona dirba valstybei sveikatos apsaugos sistemoje, trys sūnūs eina iš proto dėl futbolo ir tarptautiniuose turnyruose visa širdimi serga už Anglijos rinktinę.
Šeima gyvena kaip namuose.
 
„Juk ši šalis ir yra mūsų namai. Tačiau turėsime juos palikti“, – sako A. Mendenas, visai šaliai viešai išpažinęs, kaip „Brexit“ privertė šeimą išvažiuoti iš JK.
 
Vokietijos pilietis pasidalijo savo nuomone, kurią publikavo „The Guardian“.
 
„Britanija prarado kursą, o kartu – ir visas geriausias savo savybes, tokia kaip pragmatiškumas, lygybė ir tolerancija (arba bent jau geranoriškas abejingumas), kurias iš esmės pakeitė bekompromisis partizaniškumas.
„Brexit“ referendumo rezultatas nuliūdino, tačiau nenustebino manęs – prieš du dešimtmečius, dar studijuodamas Oxfordo universitete supratau, kad tarp britų giliai įsišaknijęs priešiškumas ES. Tai buvo itin jaučiama tarp politikos mokslų studentų, kai kurie iš jų vėliau dirbo formuojant „Brexit“ politiką ir viešąją nuomonę.
 
Tačiau aš nebuvau pasiruošęs tam absudro spektakliui, kuris prasidėjo po referendumo“, – dėsto žurnalistu dirbantis A. Mandenas.
 
Jis britų politiką vadina trumparegiška, tačiau labiausiai europietį glumina tai, kad iki „Brexit“ likus 8 mėnesiams ES piliečių statusas vis dar neaiškus, o jie patys derybose naudojami tarsi priemonės saviems tikslams siekti.
 
Vyras sukritikavo ir vyriausybės planą, pagal kurį visi ES piliečiai galės už tam tikrą mokestį teikti paraiškas gauti nuolatinio JK rezidento statusą.
 
„Mes esame priversti prašyti leidimo likti savo namuose. Susimokėti už tai, kad galėtume būti savo namuose. Tai kol kas – geriausias scenarijus.
 
Koks blogiausias? Prisiminkite britų derybininkų žodžius – dėl nieko nesusitarta, kol nesusitarta dėl visko.
 
Taigi, „Brexit“ derybose nepasiekus susitarimo – o tai vis labiau tikėtina – mes liktume čia be jokio teisinio statuso, nelegalai.
 
Tiems, kurie sako „taip tikrai neįvyks“, galiu tik patarti: prisiminkite, kiek kartų tai sakėte per pastaruosius penkerius metus. Kiek kartų sakėte, kad tai neįmanoma, bet tai tapo realybe?
 
Atsižvelgdama į visa tai mūsų šeima nutarė šalį palikti savo valia, o nelaukti, kol galbūt bus išmesta iš jos“, – savo sprendimą aiškino A. Mendenas.
Forrest Wheatey nuotr. Forrest Wheatey nuotr.
Jis tikino žinantis, kaip į šeimos sprendimą reaguos aplinkiniai.
 
„Jie sakys – „nenorime, kad šalį paliktumėte jūs, mes neturėjome galvoje jūsų“ arba „mes jūsų neišleisime“.
 
Ir vieniems ir kitiems bus galima atsakyti – žala jau padaryta, „Brexit“ vienodai paveiks ir ES piliečius JK, ir britus Europoje.
 
Britanija nesužlugs be poros ją palikusių europiečių. Mes į „Brexit“ reagavome ir emociškai, ir praktiškai. Sunku ramiai reaguoti į tai, kas vyksta aplink.
 
Labai skausminga matyti, kaip JK, o ypač Anglija su nostalgija prisimena savo imperijos mitą ir meldžiasi, kad melagingi lūkesčiai išsipildytų“, – emocingą savo kalbą baigė JK paliekantis ES pilietis.
 
 
  

Žymos: brexit, emigracija , es piliečiai, alexander menden

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras ir žmona aiškinasi santykius:


– Aš tavimi rūpinausi! Kai tau buvo bloga, išviriau tau sriubos!


–O tu nieko nesumaišei? Taigi tu man pirma sriubos išvirei, o paskui man pasidarė bloga!