Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-02-13

Civilinė sauga: sutelkti ištekliai padės efektyviau reaguoti į nelaimes

  
Civilinė sauga: sutelkti ištekliai padės efektyviau reaguoti į nelaimes
© SCANPIX
Gaisro gesinimas netoli Atėnų (Graikija)

Europarlamentarai antradienį patvirtino naują ES civilinės saugos mechanizmą, kuris buvo išbandytas neseniai įvykusių miškų gaisrų, audrų ir potvynių metu.Naujasis teisės aktas, dėl kurio...

ont-size: 1pc;">Europarlamentarai antradienį patvirtino naują ES civilinės saugos mechanizmą, kuris buvo išbandytas neseniai įvykusių miškų gaisrų, audrų ir potvynių metu.

Naujasis teisės aktas, dėl kurio gruodį neoficialiai susitarta su ES Taryba, padės valstybėms efektyviau dalytis civilinės saugos ištekliais, kad būtų galima greičiau ir veiksmingiau reaguoti į stichines ir žmogaus sukeltas nelaimes.

Europos Parlamento (EP) prašymu numatyta sudaryti „RescEU“ išteklių rezervą, kuriam priklausys miško gaisrų gesinimo lėktuvai, didelio pajėgumo siurbliai, lauko ligoninės ir skubios pagalbos komandos. Šie ištekliai bus naudojami tik tuomet, jei valstybės neturėtų pakankamai savų išteklių reaguoti į nelaimę. Kada naudoti „RescEU“ rezervą, spręs Europos Komisija. 

EP taip pat sustiprino ES civilinės saugos žinių tinklą, kad lengviau vyktų mainai tarp civilinės saugos veikėjų, ypač jaunų specialistų ir civilinės saugos savanorių.

Pranešėja Elisabetta Gardini (Europos liaudies partija, Italija) teigė, kad teko dirbti „greitai, kad būtume pasiruošę kitai vasarai ir išvengtume 2018 m. Graikijos ir 2017 m. Portugalijos nelaimių“.

„Siekiant išgelbėti gyvybes, reikėjo imtis veiksmingų priemonių. Solidarumo principai ir siekis užtikrinti mūsų piliečių saugumą lėmė mūsų darbo sėkmę“, – sakė E. Gardini.

Teisės aktas patvirtintas 620 EP narių balsavus už, 22 prieš ir 35 susilaikius. Jis įsigalios po galutinio ES Tarybos pritarimo ir bus taikomas jau šią vasarą.

ES civilinės saugos mechanizmas šiuo metu veikia kaip savanoriška sistema, per kurią ES koordinuoja dalyvaujančių valstybių savanorišką pagalbą to paprašiusiai šaliai. Pastaraisiais metais ekstremalios oro sąlygos ir kiti panašūs reiškiniai paskatino ES valstybes sustiprinti tarpusavio pagalbos pajėgumus, tačiau dėl ribotų išteklių ES vis dar negali pakankamai joms padėti.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biologijos pamoka. Mokytoja sako:
– Petriuk, kai pasakoju apie beždžiones, žiūrėk ne pro langą, o į mane!