Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-03-16

EP sesijos akcentai: „Brexit“, Rusija, kibernetinis saugumas

  
EP sesijos akcentai: „Brexit“, Rusija, kibernetinis saugumas
© Europos Parlamentas
Europos Parlamentas Strasbūre

Kovo 11–14 dienomis EP nariai Strasbūre patvirtino priemones, leisiančias sumažinti „Brexit“ be susitarimo poveikį, o taip pat priėmė ES kibernetinio saugumo aktą.Antradienį priimtoje rezoliucijoje...

ont-size: 1pc;">Kovo 11–14 dienomis EP nariai Strasbūre patvirtino priemones, leisiančias sumažinti „Brexit“ be susitarimo poveikį, o taip pat priėmė ES kibernetinio saugumo aktą.

Antradienį priimtoje rezoliucijoje EP pabrėžė, kad ES turi būti pasirengusi taikyti papildomas sankcijas Rusijai, jei ši toliau pažeidinės tarptautinę teisę. Daugiau apie tai – interviu su EP pranešimo autore.

Į Europos Parlamentą atvykęs Slovakijos premjeras Peter Pellegrini pristatė ES ateities viziją ir kartu su EP nariais diskutavo apie galimus jos scenarijus.

Taip pat antradienį europarlamentarai pritarė ES teisės aktui, kuriuo siekiama apsaugoti ūkininkus nuo nesąžiningos prekybos praktikos.

Be to, europarlamentarai patvirtino ES kibernetinio saugumo aktą, kuris sudarys sąlygas išduoti prie interneto jungiamiems prietaisams visose ES šalyse galiojančius kibernetinio saugumo sertifikatus, liudijančius, kad tie prietaisai – nuo išmaniųjų laikrodžių ir elektros skaitiklių iki sudėtingų pramoninių sistemų – atitinka kibernetinio saugumo reikalavimus.

EP siūlo prie Europos solidarumo korpuso prioritetų 2021–2027 metams įtraukti humanitarines misijas už ES ribų, o taip pat suteikti daugiau galimybių jaunuoliams, turintiems nepalankiausias sąlygas.

Trečiadienį EP patvirtino kelionių, transporto, „Erasmus+“, socialinės apsaugos ir žuvininkystės priemones, kurios leis sumažinti „Brexit“ be susitarimo poveikį.

Jie taip pat pritarė Europos prieinamumo aktui, kuris užtikrins, kad kasdienės paslaugos ir gaminiai būtų prieinami neįgaliesiems.

Europarlamentarai taip pat pritarė siūlymui nustatyti finansines sankcijas Europos politinėms partijoms ir fondams, kurie, pasinaudodami asmens duomenų apsaugos taisyklių pažeidimais, darys arba mėgins daryti įtaką Europos Parlamento rinkimų rezultatams.

Trečiadienį jie griežtai pasmerkė Rusijos, Kinijos ir kitų šalių skleidžiamą dezinformaciją siekiant pakenkti demokratijai ir paragino ES parengti tvirtą atsaką.

Ketvirtadienį EP paragino įteisinti naują tvarką, kuri leistų sudaryti už žmogaus teisių pažeidimus atsakingų subjektų sąrašą ir skirti jiems sankcijas. Ši siūloma sankcijų sistema įkvėpta JAV „Magnitskio įstatymo“, kurį 2012 m. gruodį pasirašė JAV prezidentas Barackas Obama.

Be to, EP nariai paragino ES Tarybą nedelsiant išplėsti „juodąjį sąrašą“ šalių, tinkamai nekovojančių su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biblioteka sugalvojo, kad, jei kuris skaitytojas pames knygą, jis bus nubaustas taip pat, kaip pagrindinis tos knygos veikėjas. Kažkodėl po to moterys labai dažnai pameta knygą ,,50 pilkų atspalvių“...