Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-03-08

ES balsai: ar Lietuvoje gerbiamos moterų teisės?

  
ES balsai: ar Lietuvoje gerbiamos moterų teisės?
© Alfa.lt
ES balsai: ar Lietuvoje gerbiamos moterų teisės?

Europos Parlamente (EP), Moterų teisių ir lyčių lygybės komitete (FEMM), ketvirtadienį vyko diskusija apie moterų vaidmenį politikoje. Tai yra dalis platesnių pastangų atkreipti dėmesį į išliekantį...

ont-size: 1pc;">Europos Parlamente (EP), Moterų teisių ir lyčių lygybės komitete (FEMM), ketvirtadienį vyko diskusija apie moterų vaidmenį politikoje. Tai yra dalis platesnių pastangų atkreipti dėmesį į išliekantį diskriminavimą įvairiose visuomeninio gyvenimo srityse.

Nė vienoje ES šalyje dar negalima kalbėti apie visišką moterų ir vyrų susilyginimą, nors dažniausiai sutariama, kad toliausiai šia kryptimi pažengė Skandinavijos šalys.

Lietuva gali pasigirti kone pavyzdiniu moterų įtraukimu į darbo jėgą – pagal įdarbintų asmenų kiekį jos beveik neatsilieka nuo vyrų. Tačiau vidutinis moterų paskaičiuotasis (bruto) darbo užmokestis vis dar daugiau nei 100 eurų atsilieka nuo vyrų. Be to, moterys gerokai rečiau tampa įmonių vadovėmis ar užima aukštus politinius postus.

Ką tik pasibaigusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, moterys laimėjo vos 29 proc. mandatų, nors ir tai yra 4 procentiniais punktais geresnis rezultatas negu 2015 m. Lietuvos Respublikos Seime moterys sudaro vos 22 proc. narių – tai yra vienas blogiausių rodiklių visoje ES.

Naujienų portalas Alfa.lt Tarptautinės moterų dienos išvakarėse klausė praeivių, ką jie mano apie moterų teises Lietuvoje. Daugelis pašnekovų teigė neįžvelgiantys didelių problemų, nors pripažino, kad dar yra kur tobulėti.

O ką manote jūs?

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš taip noriu ėsti!
– Onyte, mergaitės ne ėda, o valgo.
– Valgyti aš norėjau prieš aštuonias valandas, o dabar noriu ėsti.