Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-03-23

„ES balsai“: ar reikia ką nors daryti dėl klimato kaitos?

  
„ES balsai“: ar reikia ką nors daryti dėl klimato kaitos?
© Alfa.lt
„ES balsai“: ką daryti dėl klimato kaitos?

Praėjusią savaitę Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės, surengtas pirmasis „Fridays for Change“ („Penktadieniai pokyčiams“) judėjimo protestas.Masinės demonstracijos jau seniau...

vaitę Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės, surengtas pirmasis „Fridays for Change“ („Penktadieniai pokyčiams“) judėjimo protestas.

Masinės demonstracijos jau seniau vyksta daugelio ES valstybių sostinėse ir didesniuose miestuose.

Europos Sąjunga yra neabejotina pasaulio lyderė kovos su klimato srityje. Šiam tikslui jau dabar skiriama 20 proc. ES biudžeto, o būsimoje finansinėje perspektyvoje ši dalis turėtų išaugti iki 25 proc.

Tačiau akivaizdu, kad vis daugiau žmonių jaučia nepasitenkinimą dėl ligšiolinės politikos klimato kaitos klausimu.

Naujojo judėjimo simboliu tapo jį įkvėpusi švedų moksleivė Greta Thunberg. Ji pradėjo nuo, rodos, labai paprasto dalyko – atsisakymo eiti į mokyklą penktadieniais, laiką vietoje to skiriant protestams.

Alfa.lt klausė praeivių, ką jie mano apie klimato kaitą ir rengiamus protestus. Taip pat domėjomės, kaip lietuviai patys galvoja prisidėti prie kovos su klimato kaita.

Šį kartą „ES balsų“ nuomonės pasiskirstė tarp tų, kurie tiki, kad žmonių veikla prisideda prie klimato kaitos, ir tuo abejojančių. Daugiau praeivių vis dėlto pripažino, kad būtina kažką keisti, ir siūlė sprendimo būdus.

O ką jūs esate pasirengę paaukoti dėl saugesnės žmonijos ateities?

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tam, kad patikti moterims, reikia būti protingu, turtingu, gražiu arba katinu.