Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-05-16

Eurokomisarė: balsuodami EP rinkimuose, mes galime nulemti savo ateitį

  
Eurokomisarė: balsuodami EP rinkimuose, mes galime nulemti savo ateitį
© Asmeninio archyvo nuotr.
Europos Komisijos narė Corina Crețu

„Ką konkretaus mums duoda Europa? Kodėl turėtume balsuoti?” Maždaug tokį klausimą neseniai man uždavė dukterėčios kalbantis apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus. Jis gerai atskleidžia...

ont-size: 1pc;">„Ką konkretaus mums duoda Europa? Kodėl turėtume balsuoti?” Maždaug tokį klausimą neseniai man uždavė dukterėčios kalbantis apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus. 

Jis gerai atskleidžia ryškėjančią tendenciją: susidaro įspūdis, kad Europą jos piliečiai mato vis mažiau, o jos teikiamus privalumus laiko savaime suprantamais.

Būdama už regioninę politiką atsakinga Europos Komisijos nare per pastaruosius penkerius metus aplankiau šimtus Sąjungos regionų. Mačiau, kad žmonės nori patys kurti savo ateitį, išklausiau jų lūkesčius ir nuogąstavimus. J. C. Junckerio vadovaujama Europos Komisija siekia atkurti darbo vietas ir ekonomikos augimą po ekonomikos ir finansų krizės metų. Ir mums visiems neblogai sekasi! 

Nuo J. C. Junckerio vadovaujamos Komisijos kadencijos pradžios sukurta 12,6 mln. darbo vietų. Investicijų apimtis vis didėja, Europos ekonomika auga jau septintus metus iš eilės, o nedarbo lygis visoje ES yra žemiausias nuo šio amžiaus pradžios.

Žinoma, yra dar daug spręstinų problemų, be kita ko, išlieka nelygybė tarp įvairių valstybių narių ir jų viduje. Tačiau vienintelis būdas jas spręsti – veikti kartu. Pamėginkite įsivaizduoti, kas nutiktų be Europos projekto. 

Po 2008 m. finansų krizės keliose valstybėse narėse pavojingai sumažėjo viešųjų investicijų lygis. Šių šalių ekonomikai išjudinti buvo pasitelktos Europos lėšos – kai kuriais atvejais jos sudarė iki 75 proc. visų šalies viešųjų investicijų. 

Ar dabar gyventume geriau, jei Europos Sąjunga nebūtų įsikišusi, jei nebūtume laikęsi Europos solidarumo idėjos? Tikrai ne.

Per pastaruosius penkerius metus savo akimis pamačiau, kad šis solidarumas duoda apčiuopiamų rezultatų – Europos Sąjunga parėmė itin svarias investicijas į ligonines, mokslinius tyrimus, energetinį saugumą, kovą su klimato kaita, kultūros paveldą, universitetus, mokyklas bei transportą. 

Daug investuota ir į kaimo vietoves, miestus, pasienio regionus. Europos solidarumas suteikė mus vienijantį socialinį, ekonominį ir kultūrinį tinklą. Jis padėjo pagerinti padėtį Vidurio, Rytų ir Pietų Europos regionuose. Jis sutelkė ministrus, regionų vadovus, merus ir pilietinę visuomenę, kurie drauge daug dirba, kad Europa būtų teisingesnė ir tvaresnė.

Toks įsipareigojimas aiškiai parodo, ką mums visiems pavyko pasiekti per pastaruosius šešiasdešimt metų – mes susivienijome ir vieni kitus palaikome. Ši nuostabi sąjunga padėjo mums pasiekti taiką, ekonomiškai suvienyti mūsų šalis ir sustiprinti mūsų vaidmenį pasaulyje. 

Europos Sąjungoje galime laisvai keliauti, mokytis ir dirbti toli nuo namų ir iš ten grįžti praplėtę akiratį ir atviresni pasauliui. Europos Sąjungoje susiradome draugų kitose šalyse, o kažkas gal net atrado savo meilę. Štai dėl ko turime kovoti už mūsų vienybę.

Prieš trisdešimt metų griuvus Berlyno sienai, buvo skelbiama, kad tai istorijos ir grandiozinių jos peripetijų pabaiga. Matydama, kaip sparčiai politinėje arenoje plinta populistai, sėjantys susipriešinimo sėklas, kaip niekad pamindami bendras vertybes ir principus, kantriai ir atsargiai diegtus ištisus dešimtmečius, suprantu, kad tai dar nėra istorijos pabaiga. Ir mes, Europos piliečiai, turime galimybę ją pakreipti. 

Balsuodami galime nulemti ES ateitį ir pasirinkti, kaip gyvensime. Europos Sąjunga yra unikali politinė erdvė, kitos tokios pasaulyje nėra – tai taikos ir žmogiško orumo šventovė, kurioje esame geriausiai apsaugoti nuo nesantaikos. Štai ką konkretaus mums duoda Europa, mielosios dukterėčios! Štai kodėl turėtume balsuoti.

Corina Crețu yra Europos Komisijos narė, atsakinga už regioninę politiką.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Jeigu aš užtruksiu komandiruotėje ir nespėsiu grįžti iki Naujųjų Metų, aš tau pasiųsiu sveikinimo telegramą.
– Gali ir nesiųsti. Aš ją jau skaičiau, ji guli tavo švarko kišenėje...