Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-03-27

Europos Parlamente atidėtas Lietuvos vežėjus gąsdinęs balsavimas

  
Europos Parlamente atidėtas Lietuvos vežėjus gąsdinęs balsavimas
© Fotobankas
Vilkikai

Europos Parlamentas (EP) paskutinę akimirką atšaukė balsavimą dėl Mobilumo paketo pasiūlymų, kuris buvo numatytas šį trečiadienį ir kėlė didelį Lietuvos ir kitų rytinių ir pietrytinių...

ont-size: 1pc;">Europos Parlamentas (EP) paskutinę akimirką atšaukė balsavimą dėl Mobilumo paketo pasiūlymų, kuris buvo numatytas šį trečiadienį ir kėlė didelį Lietuvos ir kitų rytinių ir pietrytinių ES valstybių narių vežėjų susirūpinimą.

EP pirmininkas Antonio Tajani, atsižvelgdamas į tai, kad balsavimui buvo pateikta daugybė projekto pakeitimų, kreipėsi į Parlamento Transporto komitetą (TRAN) su prašymu surengti pakeitimų atranką.

Po to, kai komitetas atrinks stipriausius pakeitimus, visas Mobilumo paketas vėl bus teikiamas balsuoti plenarinėje sesijoje. Tai turėtų įvykti jau balandžio pradžioje.

Audringoje diskusijoje – ir lietuvių balsai

Nepaisant atidėto balsavimo, Strasbūre trečiadienį įsiplieskė audringa diskusija dėl tolesnės svarstomų teisės aktų ateities. Daugelis kalbėjusių europarlamentarų sveikino A. Tajani sprendimą.

Lietuvoje rinkta europarlamentarė Laima Liucija Andrikienė (Europos liaudies partija) kalbėjo: „Tai, kas pasiekta, nėra joks kompromisas. 1600 pateiktų pataisų – tik dar vienas įrodymas, kad sutarimo nėra ir, deja, jam pasiekti laiko jau neturime – iki kadencijos pabaigos liko mažiau nei mėnuo.“

EP narė siūlė kelias taisykles, kurios esą padėtų išeiti iš susidariusios padėties. „Pirma, turi būti sutarta dėl viso paketo, dėl visų trijų dokumentų, nes jie tarpusavyje yra susiję. Jei dėl vieno nesutarta – nesutarta dėl visų. Antra, vieninga rinka tebėra mūsų pamatas, tai taisyklių rinkinys, kurio visiems privalu laikytis. Taip, mes visi siekiame daugiau saugumo keliuose, siekiame geresnių darbo sąlygų vairuotojams, norime sutvarkyti daugelį kitų dalykų. Tačiau negalime leisti, kad kai kurių valstybių vežėjai, kompanijos, veikiančios pagal tas pačias taisykles, būtų išstumtos iš vieningos transporto, pervežimų rinkos“, – sakė L. Andrikienė.

Zigmantas Balčytis (Socialistai ir demokratai) nuogąstavo, kad svarstomi teisės aktai sukels „rinkos perdalijimą“, kai periferinės ir mažos valstybės praras bet kokią galimybę patekti į Europos viduryje esančių didesnių valstybių rinką. Politikas padėkojo EP pirmininkui A. Tajani už „protingą sprendimą“ atidėti balsavimą. Kartu jis ragino pasidomėti, kokiomis sąlygomis dirba tie vairuotojai iš mažų šalių, tokių kaip Lietuva, Estija ar Latvija, kurie įdarbinti Vokietijos, Olandijos ir kitų labiau pažengusių valstybių bendrovėse: ar jiems mokamas toks pat atlyginimas, kaip ir tų šalių piliečiams, ar jie kas savaitę sugrįžta į savo šeimas, ar jie lygiomis sąlygomis nakvoja viešbučiuose.

Rūpinasi ir dėl vežėjų, ir dėl vairuotojų

EP pranešėja dėl vairuotojų komandiravimo Merja Kyllönen (Europos vieningieji kairieji, Suomija) trečiadienį pabrėžė būtinybę užtikrinti deramas ir sąžiningas vairuotojų darbo sąlygas. Ji ragino užbaigti „pašto dėžučių bendrovių“ bei „klajokliško vairavimo“ praktiką, taip pat vienodai skaičiuoti atlyginimą už tą patį darbą.

Pranešėjas dėl vairavimo ir poilsio laiko Wimas van de Campas (Europos liaudies partija, Nyderlandai) pažymėjo poreikį griežtinti vairuotojų naktinio ir savaitgalinio poilsio reikalavimus, o kartu numatyti „protingą pereinamąjį laikotarpį“. Siekiant užtikrinti naujųjų reikalavimų įgyvendinimą, nuo 2024 m. sausio 1 d. turėtų būti naudojami naujosios kartos išmanieji tachografai, pažymėjo europarlamentaras. Kartu jis ragino nemažinti ES bendrosios rinkos lankstumo, nes jis padėtų išspręsti vairuotojų trūkumą.

„Šiandieninė situacija toliau nebegali tęstis. Ji kelia pavojų ir vairuotojams, ir jų šeimoms“, – teigė pranešėjas dėl kabotažo paslaugų Ismailis Ertugas (Socialistai ir demokratai, Vokietija). Jis nuogąstavo, jog vairuotojo profesija tapo nebepatraukli dėl prastų darbo sąlygų. „Šie teisės aktai yra absoliučiai būtini – kitaip valstybės imsis vienašališkų veiksmų“, – pridūrė politikas. Jis ragino esamas problemas spręsti pasitelkiant bendrąją rinką ir kartu išvengiant socialinio dempingo.

„Mūsų pranešimai šiandien tapo politinės kovos įkaitais. Ar norime numarinti šį teisės aktų rinkinį? Tai būtų neatsakinga. Matome išplitusį įstatymų nesilaikymą ir klestinčią pavojingą konkurenciją. Turime tam užkirsti kelią“, – kalbėjo Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto atstovas Georges'as Bachas (Europos liaudies partija, Liuksemburgas). Kita šio komiteto atstovė Martina Dlabajová (Liberalai ir demokratai, Čekija) vadino balsavimo atidėjimą prarasta galimybe apsaugoti vairuotojus ir transporto bendroves nuo teisinio netikrumo. Ji ragino „iškilti aukščiau politikos“ ir imtis atsakomybės.

Aplinkos, jūrų reikalų ir žuvininkystės komisaras Karmenu Vella tikino, kad pirminis „judumo paketo“ tikslas yra geresnė vilkikų vairuotojų padėtis, mažesnė rinkos fragmentacija ir mažesnė administracinė našta įmonėms. Jo teigimu, jau pasiekti būtini kompromisai, naudingi transporto sektoriui.

Transporto komiteto pirmininkė Karima Delli (Žalieji, Prancūzija) tikino, kad vilkikų vairuotojai tapo valstybių interesų įkaitais: „Turime kalbėti apie žmones, kurie dirba ilgą laiką nematydami savo šeimų, miegodami aikštelėse arba dar blogiau – vilkikų kabinose. Visa tai organizuoja stambiausios transporto įmonės, o padariniai saugumui yra baisūs, nes vairuotojai keliuose yra išsekę, pavargę ir kelia grėsmę kitiems.“ Tania González Peñas (Europos vieningi kairieji, Ispanija) ragino siekti, kad vairuotojai poilsio laiku galėtų miegoti kambariuose, nedirbtų dvi savaites iš eilės ir uždirbtų kiek priklauso, o vilkikuose būtų įrengti išmanieji tachografai. Rosa D'Amato (Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa, Italija) teigė, kad dabartinė vairuotojų padėtis primena vergovę, ir ragino užkirsti tam kelią.

Aiškinasi pozicijas viešais laiškais

Europos Komisija pasiūlymą dėl Mobilumo paketo pateikė dar 2017-ųjų gegužę. Daugiausia nesutarimų kelia nuostatos dėl vežėjų prieigos prie kitų šalių rinkos, vairuotojų poilsio taisyklių ir socialinių garantijų.

Lietuvos vežėjai tvirtina, kad priėmus Mobilumo paketą nukentėtų jų galimybės konkuruoti. Tokį požiūrį palaiko ir Susisiekimo ministerija.

Europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė (Socialistai ir demokratai) trečiadienį paskelbtame viešame laiške susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui rašo, kad „reikia atsižvelgti ir į Lietuvos verslo, ir į samdomą darbą dirbančiųjų interesus“. Ji taip pat pastebi, kad prieštaringai vertinami klausimai nėra iki galo išdiskutuoti ir nėra rastas visoms ES šalims priimtinas sprendimas.

Viešą kreipimąsi išplatino ir europarlamentaras Bronis Ropė (Žalieji). Jis teigia, kad pats susisiekimo ministras R. Masiulis iki šiol nerodė iniciatyvos koordinuoti bendrų veiksmų su EP nariais iš Lietuvos.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Išklausęs manęs mano psichologas užsirašė pas savąjį...