Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-05-13

Įpusėjo EP rinkimų žaidimas: ryškėja lyderiai

  
Įpusėjo EP rinkimų žaidimas: ryškėja lyderiai
© Alfa.lt
EP rinkimų žaidimas jau įpusėjo

Balandžio pabaigoje startavęs Europos Parlamento (EP) rinkimų žaidimas „Surink savo MEP'ų komandą“ jau persirito į antrąją pusę.Individualioje įskaitoje kol kas pirmauja keturi Tėvynės...

aigoje startavęs Europos Parlamento (EP) rinkimų žaidimas „Surink savo MEP'ų komandą“ jau persirito į antrąją pusę.

Individualioje įskaitoje kol kas pirmauja keturi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) keliami kandidatai: buvęs premjeras Andrius Kubilius (782 balsai), dabartinė europarlamentarė Laima Liucija Andrikienė (732), politologas Liudas Mažylis (698) ir buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė (574).

Penktojoje pozicijoje kol kas yra Seimo narė Aušra Maldeikienė (518), į rinkimus einanti su visuomeniniu rinkimų komitetu „Aušros Maldeikienės traukinys“. Kito rinkimų komiteto „Lemiamas šuolis“ vedlys, ekonomistas Paulius Kunčinas kol kas yra sulaukęs 501 balso ir yra šeštas.

Europos Parlamento Moterų teisių komiteto (FEMM) pirmininkė, socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė yra 7 vietoje su 483 balsais, Seimo narys, Lietuvos centro partijos (LCP) pirmininkas Naglis Puteikis – 8 vietoje su 438 balsais.

Dešimtuką užbaigia kibernetinio saugumo ekspertas Marius Pareščius (437; „Lemiamas šuolis“) ir dabartinis europarlamentaras Antanas Guoga (425; LCP).

Neakivaizdinėje partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų konkurencinėje kovoje daugiausia balsų kol kas renka TS-LKD (5589), „Lemiamas šuolis“ (4176), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS; 2264), Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP; 1891) ir LCP (1571).

Nuo jų kol kas atsilieka Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LLRS; 1395), Darbo partija (DP; 1148), „Aušros Maldeikienės traukinys“ (1091), komitetai „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ (931), „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“ (692) ir „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“ (280), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP; 263), Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) (LLS; 200), partija „Tvarka ir teisingumas“ (TT; 200), Lietuvos žaliųjų partija (LŽS; 190) ir „Valdemaro Tomeševskio blokas“ (161).

„Surink savo MEP'ų komandą“ vyks iki gegužės 24 d. 11 val. Iki to laiko specialioje balsavimo platformoje bus galima atiduoti balsus už konkrečius kandidatus, kurie, jūsų nuomone, geriausiai jums atstovautų Europos Parlamente. Primename, kad politinių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų sąrašai gauna sudėtus jiems priklausančių kandidatų balsus.

O jau gegužės 26 d. Lietuvos rinkėjai turės galimybę dalyvauti tikruose Europos Parlamento rinkimuose. Ten reikės atiduoti balsą už konkrečią partiją ar komitetą, o panorėjus – dar ir skirti papildomų reitingo balsų kandidatams.

Kartu su Europos Parlamento rinkimais Lietuvoje vyks ir Lietuvos prezidento rinkimų antrasis turas, kuriame susigrums Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas sustabdo automobilį:
– Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas išlipa iš automobilio ir išbąla kaip kreida. Policininkas pakartoja:
– Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas:
– Kam rūpi tie žibintai? Bet kurgi dingo namelis ant ratų?!