Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-05-15

Kitokia „eurovizija“: EP rinkimų pagrindiniai kandidatai diskutavo apie Europos dabartį ir ateitį

  
Kitokia „eurovizija“: EP rinkimų pagrindiniai kandidatai diskutavo apie Europos dabartį ir ateitį
© Europos Parlamentas
ES pagrindinių kandidatų debatai

Europos Parlamento (EP) plenarinių posėdžių salėje Briuselyje trečiadienį vakare surengti pagrindinių kandidatų (vok. „Spitzenkandidaten“) į Europos Komisijos pirmininko postą debatai. Šiuose...

ento (EP) plenarinių posėdžių salėje Briuselyje trečiadienį vakare surengti pagrindinių kandidatų (vok. „Spitzenkandidaten“) į Europos Komisijos pirmininko postą debatai.

Šiuose Europos transliuotojų sąjungos rengiamuose „Eurovizijos“ debatuose dalyvavo visų didžiausių europinių partijų kandidatai, siekiantys užimti Europos Komisijos pirmininko postą.

Alternatyvi nuoroda:

Įžanginių pasisakymų eiliškumas buvo nustatytas burtų keliu. Pirmasis kalbėjo Belgijoje didesnę gyvenimo dalį praleidęs Ispanijos pilietis Nico Cué (Europos kairiųjų partija, PEL). Vėliau pasisakė vokietė Ska Keller (Europos žaliųjų partija, EGP), čekas Janas Zahradilas (Europos konservatorių ir reformistų aljansas, ACRE), danė Margrethe Vestager (Liberalai ir demokratų aljansas „Už Europą“, ALDE), vokietis Manfredas Weberis (Europos liaudies partija, EPP) ir olandas Fransas Timmermansas (Europos socialistų partija, PES).

Pagrindinės šių debatų temos buvo „Mano Europa: kas man tai yra?”, „Aplinka“ bei „Mūsų vertybės ir pasaulis“.

Debatus vedė trys Europos transliuotojų sąjungos parinkti žurnalistai: Emilie Tran Nguyen iš „France Televisions“ ir Markus Preissas iš Vokietijos ARD kalbins kandidatus scenoje, o Annastiina Heikkila iš Suomijos YLE pateiks klausimus iš socialinių tinklų.

Europos Parlamento (EP) plenarinių posėdžių salė tapo laikina televizijos studija, iš kurios debatai buvo tiesiogiai transliuojami per Europos transliuotojų sąjungos (EBU) ir EbS („Europe by Satellite“) tinklus 23 kalbomis bei gestų kalba.

Pagrindinių kandidatų procedūrą 2014 m. pritaikė EP, siekdamas labiau susieti kas penkerius metus visoje ES vykstančius rinkimus su Europos Komisijos formavimo procesu.

Pirmąkart EK pirmininku pagal naują tvarką tapo EPP keltas kandidatas, buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude'as Junckeris.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šią savaitę desertui - įdomios, keistos, juokingos ar net absurdiškos garsių žmonių mintys apie In ir Yan, juodą ir baltą, vyrą ir moterį..
Pradėsime nuo perfrazuoto posakio: Moterys iš Veneros, vyrai - iš...baro. :)