Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-04-18

Latvijos premjeras EP: nekovokite su populistais – šalinkite nepasitenkinimo priežastis

  
Latvijos premjeras EP: nekovokite su populistais – šalinkite nepasitenkinimo priežastis
© Europos Parlamentas
Latvijos premjero Krišjanio Karinio kalba Europos Parlamente Strasbūre

ES reikia grįžti prie savo ištakų, trečiadienį per diskusiją Europos Parlamente (ES) sakė Latvijos premjeras, buvęs europarlamentaras Krišjanis Karinis.Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių šeimoje...

žti prie savo ištakų, trečiadienį per diskusiją Europos Parlamente (ES) sakė Latvijos premjeras, buvęs europarlamentaras Krišjanis Karinis.

Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių šeimoje JAV gimęs politikas – pagal specialybę lingvistas – savo kalbą apie Europos ateitį pradėjo gimtąja latvių, taip pat vokiečių ir prancūzų kalbomis. Galiausiai jis perėjo prie anglų kalbos, kuria vėliau atsakinėjo ir į klausimus.

K. Karinis pabrėžė, kad Latvija buvo vienas paskutiniųjų kraštų, prisijungusių prie bendros Europos civilizacijos, grįstos graikų ir romėnų palikimu, ir vėliau pakartotinai kentėjo nuo įvairių galingų jėgų – taip pat ir „lenkų“. Jis pasirėmė ir asmenine patirtimi – tiek mažamečių jo tėvų bėgimu iš Latvijos mažomis valtimis į Švediją, tiek ir pirmuoju apsilankymu „pilkoje“ tėvų gimtinėje XX a. pabaigoje.

Visa tai esą rodo didžiulę Europos pažangą, konfliktų sprendimą jėga keičiant diskusijomis ir kompromisais. To esą negalima atsisakyti ir toliau išlaikyti ES pranašumus.

K. Karinis išskyrė keturias svarbiausias sritis, kurios, jo teigimu, labiausiai rūpi ES piliečiams, ir kuriose reikalingi sprendimai, galvoje turint Europos ateitį: darbai, gyvenimo būdas, aplinka bei saugumas. Pirmą problemą jis siūlė spręsti stiprinant bendrąją rinką, antrąją – stiprinant sienų kontrolę, trečią – didinant atsinaujinančios energetikos konkurencingumą, ketvirtą – stiprinant ne vien karinę, bet ir informacinę gynybą.

„Nekovokite su populistais – šalinkite žmonių nepasitenkinimo priežastis“, – sakė K. Karinis.

Kalbėdamas apie bendrosios rinkos stiprinimą, Latvijos premjeras pabrėžė, kad Europa turi naikinti vidinius barjerus ir taip sudaryti sąlygas didžiųjų vietinių technologijų bendrovių augimui. Toks esąs geriausias atsakymas kinų protekcionizmui.

„Mums reikia ir toliau griauti kliūtis bendrajai rinkai. Būtent tai sukurs daugiau darbo vietų ir gerovės Europoje“, – sakė K. Karinis.

Latvijos premjeras taip pat pabrėžė, kad vidinėje rinkoje greitai vėl atsiras barjerų, jeigu visos šalys nesijaus saugios dėl išorinių sienų ir imigracijos kontrolės.

„Nepaprastai svarbu išlaikyti mūsų nacionalines tapatybes. Būtent atvykėliai turi prisitaikyti“, – pabrėžė K. Karinis. Taip pat jis užsiminė ir apie rusakalbių imigraciją į Latviją sovietmečiu, kai šalis nebuvo nepriklausoma ir negalėjo kontroliuoti savo sienų.

„Kaip mes su tuo susitvarkėme? Vienu žodžiu – integracija“, – sakė Latvijos premjeras.

Aplinkosaugos ir kovos su klimato kaita srityje jis pasiūlė atverti rinkas ir sumažinti kainų reguliavimą. „Vartotojų pasirinkimas gali labiausiai prisidėti prie energetinio perėjimo“, – sakė K. Karinis ir pabrėžė, kad Latvija yra viena ES lyderių pagal atsinaujinančių energijos šaltinių dalį.

Galiausiai latvių vyriausybės vadovas prabilo apie gynybos klausimus. „Mano šalis kariuomenei išleidžia 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Manau, kad mes visi turėtume. Tačiau mums taip pat reikia padirbėti stiprinant ir informacinę gynybą“, – sakė K. Karinis ir pabrėžė, kad nauji teisės aktai gali įpareigoti socialinių tinklų valdytojus efektyviau kovoti su dezinformacija.

„Šiuo metu Europoje didžiausia Rusijos grėsmė yra ne karinė. Tai yra grėsmė, bet ne pati didžiausia. Mes turime NATO, mes esame pasirengę. Didžiausia grėsmė yra neteisinga, klaidinanti ar tiesiog melaginga informacija“, – teigė Latvijos premjeras, tapęs jau 20-uoju ES valstybės ar vyriausybės vadovu, dalyvavusiu EP „Europos ateities“ debatuose.

Visa K. Karinio įžanginė kalba Europos Parlamente (daugiausia anglų kalba):

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasaulyje yra trijų tipų žmonės... Tie, kurie moka skaičiuoti, ir tie, kurie nemoka.