Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-05-09

Liberalų kandidatė į ES rinkimus joja ant kovų su monopolistais žirgo

  
Liberalų kandidatė į ES rinkimus joja ant kovų su monopolistais žirgo
© Europos Parlamentas
Margrethe Vestager

Gegužės 15 d. Europos Parlamente (EP) vyks pagrindinių kandidatų į Europos Komisijos (EK) pirmininkus debatai. Juose dalyvaus 6 Europos politinių partijų atstovai.Liberalų ir demokratų aljansui...

. Europos Parlamente (EP) vyks pagrindinių kandidatų į Europos Komisijos (EK) pirmininkus debatai. Juose dalyvaus 6 Europos politinių partijų atstovai.

Liberalų ir demokratų aljansui už Europą (ALDE) debatuose atstovaus už konkurenciją atsakinga eurokomisarė Margrethe Vestager. Ji tėra viena iš net 7 ALDE iškeltų pagrindinių kandidatų – vadinamosios „Europos komandos“, – tačiau neabejotinai aktyviausia.

51-erių M. Vestager, diplomuota ekonomistė, nuo 2014 m. pagarsėjo kaip arši kovotoja su didžiosiomis korporacijomis. Eurokomisarė palaikė tyrimą prieš Rusijos dujų milžinę „Gazprom“ dėl galimų ES konkurencijos taisyklių pažeidimų, kuris, tiesa, 2018 m. baigėsi pasiekus kompromisinį susitarimą ir nepaskyrus baudos. Vėliau skirtos solidžios baudos Kipro oro linijoms, „Mastercard“, „Amazon“ ir „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“. Tačiau viską 2016 m. nustelbė rekordinė 13 mlrd. eurų bauda „Apple“ dėl Airijai nesumokėtų mokesčių.

Pagrindine kandidate tapusi eurokomisarė palaiko skaitmeninį mokestį, kurį turėtų mokėti interneto milžinės. Ji taip pat daug kalba apie būtinybę kovoti su klimato kaita, stiprinti kibernetinį saugumą, aktyviau kurti naujas darbo vietas.

Iki 2014 m. M. Vestager ne vieną kadenciją buvo „Radikaliosios kairės“ (liberalų) partijos atstovė Danijos parlamente (Folketingo). 1998–2001 m. ji buvo Danijos švietimo, o 2011–2014 m. – ekonomikos ir vidaus reikalų ministrė.

Spitzenkandidaten debatai

Prieš EP rinkimus juose dalyvausiančios Europos politinės partijos išrinko pagrindinius kandidatus užimti EK pirmininko postą.

Atsižvelgdami į EP rinkimų rezultatus, ES šalių lyderiai siūlys EP kandidatą į EK pirmininkus, kuris, kad būtų išrinktas, turės užsitikrinti daugiausia vietų Parlamente laimėjusių politinių jėgų paramą.

EP inicijavo pagrindinių kandidatų („Spitzenkandidaten“) procesą siekdamas, kad į EK pirmininkus būtų siūlomas vienas iš Europos politinių partijų išrinktų pagrindinių kandidatų, užsitikrinęs daugiausia vietų EP rinkimuose laimėjusių politinių jėgų paramą. Tokiu būdu 2014 m. EK pirmininku buvo išrinktas Jeanas-Claude’as Junckeris (Europos liaudies partija). Savo ruožtu 2018 m. europarlamentarai pažymėjo, kad EP pasirengęs atmesti bet kurį kandidatą į EK pirmininkus, kuris nėra nominuotas kaip pagrindinis kandidatas.

Gegužės 15 d. 22 val. Lietuvos laiku EP Briuselyje vyks pagrindinių kandidatų debatai. Juose dalyvaus šešių Europos politinių partijų atstovai. Kai kurios partijos, išsirinkusios daugiau nei vieną pagrindinį kandidatą, pagal debatų, kuriuos organizuoja Europos transliuotojų sąjunga (EBU), taisykles turėjo deleguoti vieną jų.

Debatus ves trys vedėjai, o kandidatai pasisakys pagal eilę, kuri nustatyta burtais.

Liberalų ir demokratų aljansas už Europą (ALDE) EP yra suformavęs Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakciją. Jai šiuo metu priklauso Petras Auštrevičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Viktoras Uspaskichas (Darbo partija) ir Valentinas Mazuronis.

Leidinys „Politico“ prognozuoja, kad ALDE per šių metų rinkimus Lietuvoje turėtų iškovoti 2 mandatus.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Išsiskyrė vyras su žmona. Po 5 metų susitinka, vyras klausia:
– Kaip sekasi?
– Puikiai.
– O kaip vaikai laikosi?
– O ką? Jie ne su tavim?!