Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-05-15

Lietuvos žaliųjų lyderis: mitas, kad esame verslo priešininkai

  
Lietuvos žaliųjų lyderis: mitas, kad esame verslo priešininkai
© Alfa.lt
Remigijus Lapinskas kalba LPK surengtoje diskusijoje

Europos Parlamento (EP) rinkimuose dalyvaujančios Lietuvos žaliųjų partijos (LŽP) pirmininkas Remigijus Lapinskas antradienį per Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) organizuotą diskusiją...

ento (EP) rinkimuose dalyvaujančios Lietuvos žaliųjų partijos (LŽP) pirmininkas Remigijus Lapinskas antradienį per Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) organizuotą diskusiją trumpai pristatė šios politinės jėgos rinkimų programą.

„Visų pirma noriu paneigti mitą (...), kad žalieji yra verslo priešininkai. Noriu pasakyti, kad jokiu būdu – Lietuvos žaliųjų partija yra ypač draugiška verslui – sąžiningam, socialiai atsakingam verslui“, – sakė R. Lapinskas, kuris nuo 2016 m. yra Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas.

LŽP lyderis pabrėžė, kad įmanoma suderinti ekonomikos plėtrą ir aplinkos bei gamtos apsaugą. Kaip didžiausią pavojų visam pasauliui jis nurodė klimato kaitą, kuri jau artimiausiu metu esą keis verslo aplinką – miestų planavimą, statybų sektorių, žemės ūkį.

„Vienareikšmiškai sieksime toliau vystyti atsinaujinančią energetiką, – sakė R. Lapinskas. – Turime spartinti visos ES persitvarkymą štai šitame sektoriuje, kad kuo mažiau iškastinio turo būtų naudojama.“ Tokią nuostatą jis susiejo ir su bendrijos priklausomybės nuo Rusijos mažinimu.

„Mes, be abejo, akcentuosime ir žiedinės ekonomikos klausimus. Mes manome, kad žiedinė ekonomika, tai yra išteklių taupymas, jų geresnis naudojimas, absoliučiai atitinka „Pramonės 4.0“, arba Ketvirtosios pramonės revoliucijos, koncepciją, todėl manome, kad galime ir patys pateikti gerų pavyzdžių iš Lietuvos ir atnešti Europos patirtį į Lietuvą“, – sakė LŽP lyderis ir pabrėžė, kad nemato prieštaravimo tarp konkurencingos ekonomikos ir gerovės ekonomikos.

R. Lapinskas taip pat ragino efektyviau panaudoti ES paramą: „Galbūt reikia nustoti investuoti į trinkeles, o iš tikrųjų reikia investuoti į tai, kas kuria produktą ateičiai.“ 

Jis pasisakė už laisvesnę, bet protingą imigracijos politiką, kuri patenkintų Lietuvos darbo rinkos poreikius, ir kritikavo Mobilumo paketą iš aplinkosauginės perspektyvos – esą neįmanoma pateisinti nuostatos, kad vilkikai turės būti dažniau grąžinami į Lietuvą ir kitas stiprų transporto sektorių turinčias šalis bei taip deginti kurą.

LŽP sąrašas praėjusiuose Seimo rinkimuose surinko 1,94 proc. balsų ir neperžengė 5 proc. barjero. Partijai pavyko laimėti 1 vietą Seime Panerių rinkimų apygardoje, kur triumfavo Linas Balsys.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Studentas kaime priverstas ieškotis nakvynės. Ateina pas ūkininką ir prašo priglausti. Ūkininkas:
- Matai, ankštai gyvename. Gali pernakvoti pas mano dukrą vienoje lovoje arba įsitaisyti tvarte.
Studentas mąsto: "Turbūt ir duktė to ūkininko baisi, kad su svetimu į lovą guldo. Gal raupsuota kokia..."
Nusprendžia nakvoti tvarte. Ryte studentas prausiasi prie šulinio. Prie jo prieina graži mergina ir atneša rankšluostį. Studentas nustebęs klausia:
- Kas tu tokia, gražuole?
Mergina:
- Aš ūkininko duktė. O kas tu?
Studentas:
- O aš asilas. Va, iš to tvarto...