Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

EP60S   |   2019-04-19

Paskutinės EP sesijos akcentai: G. Thunberg, latvių premjeras ir eismo saugumas

  
Paskutinės EP sesijos akcentai: G. Thunberg, latvių premjeras ir eismo saugumas
© Europos Parlamentas
Latvijos premjero Krišjanio Karinio kalba Europos Parlamente Strasbūre

Paskutiniajame šios kadencijos Europos Parlamento (EP) plenariniame posėdyje europarlamentarai pritarė gyvybes gelbstinčioms technologijoms automobiliuose bei informatorių apsaugai.Pirmadienį atidarydamas...

šios kadencijos Europos Parlamento (EP) plenariniame posėdyje europarlamentarai pritarė gyvybes gelbstinčioms technologijoms automobiliuose bei informatorių apsaugai.

Pirmadienį atidarydamas plenarinę sesiją EP pirmininkas Antonio Tajani trumpai atsisveikino su kolegomis ir palinkėjo jiems sėkmės.

Antradienį europarlamentarai pritarė tam, kad naujuose automobiliuose būtų įdiegtos tokios saugos priemonės kaip išmanioji greičio pagalba bei pažangi avarinio stabdymo sistema, kurios padėtų sumažinti žūčių keliuose skaičių.

EP nariai taip pat patvirtino informatorių apsaugos direktyvą, kuri užtikrins galimybę saugiai pranešti apie ES teisės pažeidimus įmonėse ar įstaigose.

Be to, Parlamentas nusprendė, kad sieros rūgšties ir kitų sprogmenų gamybai naudojamų medžiagų nebebus galima įsigyti be leidimo, jei tai nebūtina profesiniais tikslais.

Didelį susidomėjimą sukėlė 16-metė klimato aktyvistė Greta Thunberg, susitikusi su A. Tajani ir Aplinkos komiteto posėdyje emocingai raginusi imtis „plataus masto ir precedento neturinčių pokyčių visais visuomenės aspektais“, siekiant sušvelninti klimato kaitą.

Trečiadienį Parlamentas pritarė sprendimui sukurti nuolatines Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgas, kurias sudarys 10 tūkst. darbuotojų. Jos padės valstybėms vykdyti pasienio kontrolę bei kovoti su tarpvalstybiniais nusikaltimais.

EP sustiprino pagal poreikį iškviečiamų, taip pat pagal paslaugų kvitus ir interneto platformas dirbančių asmenų teises.

Trečiadienį EP nariai pritarė taisyklėms, kuriomis siekiama apsaugoti vartotojus nuo klaidinimo internetinėje prekyboje bei skirtingos kokybės prekių tuo pačiu pavadinimu.

Jie taip pat nubalsavo už tai, kad interneto platformos, gavusios valdžios nurodymą, privalėtų per valandą pašalinti teroristinį turinį.

„Turime ne kovoti su populistais, bet šalinti žmonių nepasitenkinimo priežastis“, – pažymėjo Latvijos premjeras Krišjānis Kariņš, trečiadienį kalbėdamas EP debatuose apie ES ateitį.

Ketvirtadienį europarlamentarai pritarė reglamentui, pagal kurį nuo 2025-ųjų nauji sunkvežimiai ES vidutiniškai turės išmesti 15 proc., o nuo 2030 m. – 30 proc. mažiau CO2 nei 2019 m.

Jie taip pat pritarė naujai kuriamo Europos gynybos fondo nuostatoms bei siūlymams padidinti ES kosmoso programoms skiriamas lėšas bei investicijas į skaitmenines technologijas.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Jonai, kodėl tu miegi darbe?
– Suprantate, viršininke, namie mažas vaikas miegoti neleidžia...
– Tai atsinešk vaiką, kad ir darbe neleistų miegoti.