Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-01-07

Vyras pradeda kovą už teisę numirti

  
Vyras pradeda kovą už teisę numirti Vyro manymu, gyvenimą galima nutraukti savo valia kai žinai, jog laukia ilga ir kankinanti mirtis.
Vyras bijo, jog bus įkalintas savo kūne ir bus pasmerktas lėtai bei kankinančiai mirčiai.

Nepagydoma liga sergantis britas stoja į teisinį mūšį su Jungtine Karalytėje dėl to, kad galėtų šioje šalyje savanoriškai užbaigti savo gyvenimą.

Buvęs dėstytojas 67 metų Noelis Conway’us iš Vakarų Anglijos dėl motorinės neuronų ligos (nugaros ir galvos smegenų neuronų nykimas) sulig diena gali vis mažiau judėti ir galiausiai gali būti visiškai paralyžiuotas.
Vyras bijo, jog bus įkalintas savo kūne ir bus pasmerktas lėtai bei kankinančiai mirčiai.
 
Tikėtina, kad nepagydomos ligos kamuojamas N. Conwoy’us išgyvens dar bent 12 mėnesių, tačiau vyras nenori tiek laukti ir mirti oriai: savo noru užbaigti gyvenimą padedamas medikų.
 
Tokią galimybę siūlo Šveicarijos klinikos, tačiau vyras jos kratosi dėl kelių priežasčių: tai jam per brangu, be to, jis norėtų gyvenimą baigti greta artimųjų gimtojoje Anglijoje.
 
O šios šalies įstatymai nuo 1961 metų draudžia eutanaziją.
 
„Įstatymas mane pasmerkia lėtai ir kankinančiai mirčiai. Liga naikina kūno raumenis, mano galimybė judėti vis mažėja, o vieną dieną visiškai nepajudėsiu. Užuot prisiėmęs atsakomybę už savo gyvenimo nutraukimą privalau kęsti tą košmarą tiek ilgai, kiek jis tęsis“, – argumentavo savo sprendimą N. Conwoy’us.
 
Remiamas eutanazijos šalininkų buvęs dėstytojas ruošia ieškinį prieš valstybę ir tikisi bylą laimėti.
Jis – jau ne pirmas britas, bandantis iškovoti eutanaziją JK. Aukščiausiasis šalies teismas 2012 metais atmetė insulto suparalyžiuoto Tonio Nicklinsono ieškinį, teisėjai tuomet konstatavo, jog teismas negali priimti sprendimo tol, kol savo žodžio dėl įstatymo pakeitimo netars parlamentas.
 
Ieškovas tais pačiais metais mirė, tačiau kovą tęsė jo našlė, kuri velionio vyro norą bandė apginti Europos žmogaus teisių teisme. Tačiau 2015 metais jo arbitrai paskelbė tą patį – pakeitimus pirmiausiai turi inicijuoti parlamentas.
 
  

Žymos: eutanazija, nepagydoma liga, noel conwoy

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas skundžiasi psichiatrui:
– Gydytojau, manęs niekas nesupranta...
– Kaip suprast?