Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-06-23

Alaus naudojimo būdai, kurių nežinojote (nuotraukos)

  
Alaus naudojimo būdai, kurių nežinojote (nuotraukos)
© Quinn Dombrowski nuotr.
Alų galima ne tik gerti.

Kiekvienas žino, kad alus – silpnas alkoholinis gėrimas, visi žino, ką su juo daryti – gerti ir mėgautis. Tačiau su juo kai ką galima nuveikti ir buityje.

Nuo valymo priemonės iki pedikiūro – taip plačiai galima naudoti šį gėrimą.
Marinatas
 
Dėl sudėtyje esančios rūgšties alus gali būti naudojamas kaip mėsos marinatas ir sušvelninti jos skonį ir jo nepaveikti taip, kaip cheminės priemonės, aptinkamos specialiuose marinatuose.
James Whatley nuotr. James Whatley nuotr.
 
Naikina šliužus
 
Alus gali būti puiki šliužų naikinimo priemonė – tereikia pripilti jo į stiklainius ir škasti juos į žemę taip, kad indo kraštas būtų lygus su žemės paviršiumi. Alaus kvapas privilioja šiuos kenkėjiškus gyvius, jie įkrenta į stiklainius, o išlipti – negali.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
 
Naikina gėrimų dėmes
 
Pasak profesionalių kilimų valytojų, alus taip pat žinomas kaip neblogas kavos ar arbatos dėmių šalintojas – tereikia nedidelį jo kiekį užlieti ant dėmės ir nestipriai patrinti. Jeigu nepavyskta pirmuoju bandymu, rekomenduojama procedūrą pakartoti.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
Atgaivina plaukus
3 arbatinius šaukštelius alaus sumaišykite su puse puodelio vandens ir šiuo mišiniu suvilgykite šampūnu išplautus plaukus, palaukite kelias minutes ir išskalaukite. Alaus sudėtyje esantis vitaminas B ne tik gydo pažeistus plaukus, bet ir suteikia jiems spindesio, naikina pleiskanas.
Betsy Jons nuotr. Betsy Jons nuotr.
 
Atlaisvina užrūdijusius varžtus
 
Tereikia užpilti šiek tiek alaus ant užrūdijusių varžtų ir palaukti kelias minutes – rūgštinės gėrimo savybės gali sunaikinti rūdis.
sandeep MM nuotr. sandeep MM nuotr.
Blizgina auksinius papuošalus
 
Angliarūgštė aluje gali tarnauti kaip auksinių juvelyrinių dirbinių valiklis ir puikiai pašalina nuo jų paviršiaus riebalus bei kitus nešvarumus. Vietoje brangių valiklių nusipirkite nestipraus šviesasu alaus ir jame suvilgytu skudurėliu nuvalykite aukso dirbinius.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
Virti ryžius
 
Pabandykite aluje išvirti ryžius – jie turėtų būti purūs ir išskirtinio skonio bei tikti kaip garnyras prie įvairiausių patiekalų.
Max Pixel nuotr. Max Pixel nuotr.
Blizgina medinius paviršius
 
Aluje esantis salyklas sustiprina medžio atspalvį, alkoholis – suteikia jam blizgesį. Medinių baldų paviršių reikėtų švelniai valyti mikropluošto šluoste ir nuvalyti sausu skudurėliu.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
Padeda atidaryti moliuskus
 
Jūros gėrybių mėgėjai žino, kaip sunku kartais gali būti atidaryti moliuskų kriaukles. Jos pačios atsidarys, jeigu išvirsite alaus ir vandens (lygiomis dalimis) mišinyje. Be to, alus moliuskams suteiks puikų prieskonį.
Marco Verch nuotr. Marco Verch nuotr.
Pašalina vejos dėmes
 
Pasak profesionalių sodininkų, alus gali pašalinti rudas dėmes nuo vejos – ant jų reikia užlieti gėrimo, kurio sudėtyje esančios rūgštys pašalins kenksmingą grybelį, o fermentuotas cukrus skatins žolės augimą.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
Pritraukia į sodą drugelius
 
Gyvos puošmenos dažniau atskris į sodą, jeigu jo augalų šakas bei kamienus apšlakstysite alaus ir sutrinto pernokusio banano mišiniu.
 
Be to, alus gali atbaidyti muses ir uodus – įpilkite jo į kibirą ir palikite jį kur nors sodo kampe.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
 
Nuvalo varinius indus
 
Jeigu turite varinių indų, kurie prarado blizgesį, jį grąžins alus – tereikia paviršių nušveisti aluje sumirkyta medžiagos skiaute.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
 
Nuvalo čiaupus
 
Alaus savybės paverčia jį puikiu metalinių čiaupų valikliu ir suteikia jiems blizgesį.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
Pedikiūras
 
Sumaišykite alų ir šiltą vandenį ir šiame tirpale pamerkite pėdas – aluje esančios mielės sušvelnins kietą padų odą.
 
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
  

Žymos: Alus, buitis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jeigu per ginčą gimsta pasiūlymas išgerti, vadinasi, ginčas dar nebaigtas.