Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   anomalija.lt   |   2017-08-04

Nejaugi robotai jau kelia grėsmę?

  
Nejaugi robotai jau kelia grėsmę?
© Flickr nuotr.
Apie dirbtinio intelekto pavojų žmonijai jau kalbama ne tik filmuose.
Mokslininkai tiesiog negalėjo suprasti apie ką kalba robotai ir kokie jų tolimesni planai

Apokalipsės scenarijus, kai robotai gali priversti žmonės tarnauti jiems – netolimoje ateityje gali tapti realybe. Apie tai įspėja ne tik „Teslos“ įkūrėjas Elonas Muskas, bet ir pats Stephenas Howkingas. Pasak šių specialistų, visai tikėtina, kad kažkada dirbtinis intelektas gali atsigręžti prieš žmones.

Šiais žodžiais visai neseniai galėjo įsitikinti ir „Facebook“ specialistai.
„Facebook“ dirbtinio intelekto tyrimų laboratorijos darbuotojai neseniai buvo priversti išjungti du tarpusavyje bendravusius robotus, kadangi šie pradėjo bendrauti tarpusavyje tik jiems suprantama kalba.
 
Mokslininkai tiesiog negalėjo suprasti apie ką kalba robotai ir kokie jų tolimesni planai, tad nebeliko nieko kito kaip saugumo sumetimais nutraukti eksperimentą.
 
Modelis, kuris leido dirbtiniam intelektui kalbėtis ir pasitelkus mašininį mokymą nuolat įsisavinti naujas pokalbio vedimo strategijas, galiausiai paskatino tokį robotų pašnekesį, kuris visiškai nepriminė žmonių vartojamos kalbos.
 
Kitaip tariant robotai savaime supaprastino mums įprastą kalbą iki tokio lygio, kad žmonėms iššifruoti šios kalbos nebuvo jokių galimybių. Facebook specialistai mano, kad robotai specialiai patobulino įprastą žmonių kalbą tam, kad būtų lengviau bendrauti.
 
Tai, kad robotai ilgainiui sukurs žmonėms nepavaldžius bendravimo būdus, tik primena, kaip reikia atsargiai elgtis su dirbtiniu intelektu.
 
„Jie negali numanyti apie ką robotai kalba. Galbūt lygiai taip pat ateityje mašinos galės regzti planą perimti kontrolę iš žmonių ir pradėti dominuoti pasaulyje. Jie nežino kaip tai pažaboti“, – išgirdęs apie tokią eksperimento pabaigą kalbėjo dirbtinio intelekto specialistas.
  

Žymos: Facebook, Robotai, dirbtinis intelektas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona:
– Ar tau patiko vakarienė?
Vyras:
– Tu ir vėl ieškai progos skandalui?