Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-01

Nerealus gėris zumba

  
Nerealus gėris zumba Treniruotės turi aibę fiziologinių ir psichologinių pliusų – tai yra dvigubą naudą sveikatai.
Zumba prilygsta nuosaikiai intensyvioms treniruotėms, tokioms, kaip stepo aerobika ar kardiokikboksas.

Ar žinojote, kad zumba atsirado dešimtajame dešimtmetyje Kolumbijoje visai netyčia? O buvo taip: kūno rengybos instruktorius pamiršo į užsiėmimą atsinešti įprastos muzikos, taigi čiupo kelis Lotynų Amerikos ritmų albumus iš automobilio, spjovė į įprastus pratimus ir pasiūlė tiesiog pašokti, tarytum visi būtų klube.

Grupė su džiaugsmu liejo prakaitą šokdama salsą ir rumbą.
Nuo to laiko pasigirsta įvairiausių nuomonių apie zumbą. Kritikai ją laiko labiau pramoga nei treniruote. Tačiau yra mokslininkų, tvirtinančių, jog zumba – pats geriausias sportas žmonėms, negalintiems pakęsti sporto.
 
Zumba – kaip bet kokia kita instruktoriaus vedama treniruotė, tik joje dominuoja šokių judesiai, daugiausia tenkantys klubams. Skamba primityviai, tačiau sporto mokslininkai yra visai kitos nuomonės.
 
Amerikiečiai specialistai tyrė grupę moterų, reguliariai praktikuojančių zumbą, ir nustatė, jog per 40 minučių užsiėmimą jos sudegina apie 370 kalorijų – tik truputį mažiau nei 9 kalorijas per minutę. Tai daugmaž tiek pat, kiek sudegintumėte per tą patį laiką lėtai bėgdami arba važiuodami dviračiu 24 km per valandą greičiu.
 
Be to, visas tas minutes zumbos grupės narės išties rimtai plušėjo. Jų širdies ritmas siekė 80 procentų maksimalaus, sunaudotas deguonies kiekis – 60 procentų maksimalaus. Taigi, sporto mokslininkų vertinimu, zumba prilygsta nuosaikiai intensyvioms treniruotėms, tokioms, kaip stepo aerobika ar kardiokikboksas.
 
Tačiau įspūdingiausia zumbos savybė – ji patinka žmonėms, nė už ką nenorintiems sportuoti.
 
Žurnalo „American Journal of Health Behavior“ atliktas tyrimas parodė, jog moterys, sergančios II tipo diabetu ir nutukimu, lankančios zumbos treniruotes 3 kartus per savaitę 16 savaičių, kiekviena numetė vidutiniškai po kilogramą su trupučiu bei sumažino kūno riebalų kiekį vienu procentu. Bet dar svarbiau buvo tai, kad moterims užsiėmimai taip patiko, kad tapo įpročiu – o tai, teigiama, didelė retenybė, kai kalbama apie aerobikos treniruočių programas. Damos tiesiog smagiai leido laiką, susirado naujų draugų ir visai neįžvelgė sunkaus darbo.
Treniruotės, kurios neatrodo kaip treniruotės, pasirodo, turi aibę fiziologinių ir psichologinių pliusų – tai yra dvigubą naudą sveikatai.
 
Kitas zumbos tyrimas atskleidė, kad visas tas klubų kraipymas, juosmens sukiojimas vyresnėms antsvorio turinčioms moterims stiprina torso raumenis bei užtikrina geresnę pusiausvyrą. Vos po 8 savaičių šių moterų gyvenimo kokybės balas šokteli 9 procentais, savivertė – 16 procentų.
 
Dar vienas tyrimas, orientuotas į psichologinę zumbos naudą, parodė: ją praktikuojantys žmonės jaučiasi labiau nepriklausomi ir tikina gyvenantys tikslingesnį gyvenimą.
 
Kodėl tokia veikla žvalina ir išlaisvina, suprasti nesunku. Į zumbos treniruotes žmonės eina pasilinksminti. Tai padeda susidoroti su nerimu, baikštumu viešumoje. Šokiai grupėje su kitais žmonėmis gali padėti įveikti drovumą ir gėdijimąsi savo kūno.
 
Bet ypač zumba naudinga vyresnio amžiaus žmonėms, negalintiems bėgioti ir intensyviau treniruotis – arba to nenorintiems. Dar 2015-aisiais įrodyta, jog taip palaikoma jų širdies kraujagyslių sistemos sveikata. Senjorams zumba padeda išlaikyti ir pusiausvyrą bei koordinaciją, taigi mažina riziką parvirsti ir susižaloti.
 
  

Žymos: Sveikata, Treniruotės, zumba

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biblioteka sugalvojo, kad, jei kuris skaitytojas pames knygą, jis bus nubaustas taip pat, kaip pagrindinis tos knygos veikėjas. Kažkodėl po to moterys labai dažnai pameta knygą ,,50 pilkų atspalvių“...