Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   patarimupasaulis.lt   |   2017-09-02

To apie veidrodžius galbūt nežinojote

  
To apie veidrodžius galbūt nežinojote
© Max Pixel nuotr.
Teigiama, kad veidrodžiai turi galių įsiminti visus prieš juos iškilusius vaizdinius.
Bioenergetikų manymu, didelė dalis šiuolaikinių veidrodžių yra energetiniai vampyrai

Ezoterikoje ir magijoje veidrodis yra vienas paslaptingiausių daiktų, su kuriuo yra siejami įvairūs prietarai. Senovėje veidrodžius dažnai naudodavo magai ir burtininkai, tai buvo vienas svarbiausių įnagių, galinčių padėti nuspėti ateitį ar prisikviesti dvasias. Nors šiandien magija ir burtais tikima vis rečiau, tačiau veidrodis vis dar yra siejamas su paslaptingumu.

Iki šiol gyvuoja nemažai su veidrodžiais susijusių prietarų, o veidrodžių poveikį (ar net galią) ėmėsi tyrinėti mokslininkai. Taigi, kuo veidrodis yra toks paslaptingas, ir kodėl tam tikrose situacijose jis kelia baimę?
Koridorius tarp dviejų pasaulių
 
Kai namuose yra pašarvotas numiręs žmogus, paprastai yra uždengiami visi kambaryje esantys veidrodžiai. Taip yra daroma dėl to, kad mirusiojo sielą per veidrodį gali dar ką nors įtraukti į kitą pasaulį, nes veidrodis – tai tarsi atviras langas į anapusybę. Toks manymas yra labai plačiai paplitęs, gyvuojantis jau nuo viduramžių laikų. Taip pat kartais yra manoma, kad per veidrodį į namus gali patekti piktosios dvasios.
 
Veidrodžio atmintis
 
Teigiama, kad veidrodžiai turi galių įsiminti visus prieš juos iškilusius vaizdinius, todėl jų atmintyje yra išlikę daugybė prisiminimų. Jei įsigijus seną veidrodį ima sapnuotis košmarai – kaltas bus šis naujasis pirkinys. Įdomu tai, kad amerikiečių mokslininkai prieš kiek daugiau nei dešimt metų atrado, jog veidrodžiai gali ne tik atspindėti atvaizdą, bet taip pat ir jį įsiminti. Jei į veidrodį iš šono bus nukreipta ryški šviesa, veidrodis gali “prisiminti” savo šeimininką ir jį atspindėti. Mokslininkų teigimu, ateityje tai gali padėti paprasčiau išnarplioti nusikaltimų bylas.
Veidrodžiai ir hipnozė
 
Hipnozės seansų metu veidrodžiai naudojami nuo seno – veidrodžio atspindys trukdo sutelkti dėmesį į aplink esančius objektus, todėl tai gali sukelti hipnozinio transo būseną.
Pexels nuotr. Pexels nuotr.
Veidrodis – energetinis vampyras
 
Bioenergetikų manymu, didelė dalis šiuolaikinių veidrodžių yra energetiniai vampyrai. Tai nėra subjektyvi nuomonė – atlikti tyrimai įrodė, kad daug laiko prie veidrodžio praleidžiantys žmonės greičiau pavargsta, jų atmintis tampa prastesnė, o senėjimo procesai tampa greitesni. Nors legendų, pasakojančių apie stebuklingus veidrodžius, dovanojančius amžiną jaunystę, yra tikrai nemažai, tačiau tai prasilenkia su realybe. Senovėje ilgas žiūrėjimas į veidrodį buvo laikomas nuodėme, nes tai buvo siejama su puikybe.
 
Astralinė informacija
 
Okultizmo atstovų teigimu, veidrodyje matomas ne žmogaus atspindys, o realus kūnas, kuris sudarytas iš eterio. Paracelsas, vienas garsiausių alchemikų ir magų, manė, kad veidrodžio paviršius yra tunelis, kuriuo astralinė informacija gali pasiekti fizinį pasaulį. Taip pat buvo manoma, kad veidrodis atspindi žmogaus sielą (iš čia ir kilo įsitikinimas, kad demoniškos jėgos, vaiduokliai ir vampyrą nematomi veidrodyje, nes jie neturi sielos). Viduramžiais manyta, kad iš veidrodžio mūsų fizinį pasaulį stebi šėtonas, todėl moterys nustojo naudotis veidrodžiais (atspindį buvo galima pamatyti metalo ar vandens paviršiuje).
 
 Jei veidrodis sudužtų…
 
Kinų manymu, veidrodžio atspindys yra atspindimo žmogaus antrininkas, todėl sudaužyti veidrodį tolygu didelei nelaimei. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, manoma, veidrodžio sudaužymas nežada nieko gero. Vis dėlto, jei taip nutiktų, negalima žiūrėti į sudužusio veidrodžio atspindį, reikia greitai surinkti šukes, jas nuplauti po tekančiu vandeniu, ir išmesti, ar dar geriau – užkasti. Veidrodžio plovimas yra reikalingas tam, kad būtų “ištrinama” informacija apie veidrodžio savininką.
Flickr nuotr. Flickr nuotr.
Nevalia laikyti suskilusio veidrodžio
 
Suskilęs senas veidrodis taip pat pranašauja pavojų, todėl jo negalima laikyti namuose. Teigiama, kad per veidrodžio įtrūkimus yra spinduliuojama buvusių savininkų energetika. Neretai tenka pastebėti, kad veidrodis įskyla jo savininko mirties išvakarėse – tai tarsi šaukia į anapusinį pasaulį. Manoma, kad taip nutinka dėl to, kad neatitinka žmogaus ir jo astralinio kūno energetika.
 
Veidrodis – ateities pranašas
 
Įvairiose magiškose apeigose veidrodžiai yra naudojami tikrai dažnai. Kai kuriose kultūrose veidrodis yra naudojamas tam, kad būtų galima atbaidyti piktąsias dvasias, arba apsisaugoti nuo nužiūrėjimo. Lietuvą veidrodis pasiekė aštuonioliktajame amžiuje, ir netrukus paplito įvairūs būrimai, galintys padėti nuspėti, kaip atrodys jaunikis, ar kiek šeimoje bus vaikų. Pavyzdžiui, veidrodį nukreipus į mėnulį, ir stebint jo atvaizdą, galite pamatyti ir daugiau “mėnulių” – šis skaičius pranašauja, kiek vaikų susilauksite. Ilgai žvelgiant į veidrodį žvakių šviesoje galima pamatyti ir savo būsimą jaunikį.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
Geroji energija
 
Rytų šalyse manoma, kad veidrodis gali padėti pritraukti ir gerąją energiją, tačiau svarbu tai, kad veidrodis būtų pasirenkamas tinkamai. Pagal fengšui labiausiai tinkami ovalūs arba apvalūs veidrodžiai, kurie visada turi būti švarūs. Veidrodžiui netinkama vieta – miegamasis, ir tokios namų vietos, kuriose gali atsispindėti šiukšlių kibirai, laidai, skalbinių dėžės, ir t.t. Palanku veidrodį kabinti tokioje vietoje, nuo kurios atsispindėtų malonūs dalykai, pavyzdžiui, stalas, nukrautas gėrybėmis. Taigi, nors veidrodis dažnai yra siejamas su blogąja energija, tačiau jis taip pat gali padėti sukurti ir gerąją – tam tereikia parinkti tinkamą veidrodį ir jo vietą namuose.
 
  

Žymos: veidrodžiai, ezoterika

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš esu geros formos. Deja, ta forma apskritimas.