Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-08-08

10 jogos pradžiamokslio žingsnių

  
10 jogos pradžiamokslio žingsnių Jogos esmė randama „trikampio“ pozoje.

Niekada nevėlu pradėti rūpintis savo kūnu ir siela, tikina jogos specialistai. Štai keletas dalykų, kuriuos privalu žinoti pradedantiesiems užsiiminėti joga.

1. Kalbėjimas rankomis
 
Jeigu lankote jogos pamokas, turbūt jau pastebėjote Anjali Mudra, dar vadinamą „pasveikinimo užsandarinimu“ ar „maldos“ pozicija. Pradedantiesiems reikia išmokti kalbėti savo rankomis ir suprasti, kaip naudoti šį gestą jogos praktikavime.
 
2. TAI yra jogos poza
 
Jeigu jums išeina sėdėti šia nuo vaikystės pažįstama poza, reiškia tikrai galite užsiiminėti joga. Atkreipkite
dėmesį į tai, kad vienu metu ji suteikia ir gyvybingumo, ir ramybės, kviečiančios kelių minučių meditacijai.
 
3. Saulės pasveikinimas yra būtinas
 
 
Jei praktikuojate jogą, jums, be abejo, jau teko susidurti su saulės pasveikinimu. Ši pozų seka yra labai naudinga, nes apšildo raumenis ir tonizuoja kūną, taip paruošdama jį asana praktikai.
 
 
4. Išplėstinė asana prasideda „Plank“ poza
 
 
Nesvarbu, kokiame lygyje esate, ši poza yra raktas į sudėtingų pozų pasaulį. Ji padeda sustiprinti kūno raumenis ir išlaikyti jėgų balansą.
 
5. „Čaturanga“ yra poza, o ne perėjimas
 
 
Žinokite, kad „Čaturanga“ nėra tik paprastas atsikėlimas iš „Plank“ pozicijos. Atlikite jį lėtai ir sąmoningai, nes tai sutvirtins jūsų rankas, liemenį ir kojas.
 
6. Atidumas – labai svarbu!
 
 
Kiekvienam judesiui reikia susitelkimo ir atidumo. Pasak rašytojos Nora Isaacs, dėl atidumo ant jogos kilimėlio raumenys patiria mažesnę kančią.
 
7. Visa jogos esmė randama „Trikampio“ pozoje
 
„Trikampio“ (Parivrtta Trikonasana) poza gali būti apgaulingai sunki. Ši poza yra klasikinis pavyzdys, ką
Patanjali apibūdina kaip sthira ir sukha sąjungą. Tai vienu metu įsitempimas ir palengvėjimas, kietumas ir minkštumas, išsiplėtimas ir sutraukimas, pakėlimas ir nusileidimas – saulė ir mėnulis.
 
8. Normalu bijoti apsiversti
 
Aadil Palkhivala aiškina, kad kadangi kasdieniame gyvenime mes nepratę verstis aukštyn kojom, inversijos baimė yra natūrali. Bet tai neturėtų leisti baimei apriboti mus nuo tiek daug naudos ir malonumų. Juk gyvenimo pamokas išmokstame tik kasdien įveikdami savo baimes.
 
9. „Tiltelio“ pozos išmokstama palaipsniui
 
 
Norint tinkamai atlikti „tiltelio“ pozą, reiktų pradėti nuo paprastesnių „sfinkso“ „kobros kūdikio“ ir „kobros“ pozų. Jasonas Crandellas patikino, jog būtina surasti kantrybės tam, kad pirmiausia išmoktumėte pamatinius veiksmus. Tvirtai atlikdami juos, ilgainiui lengvai sugebėsite padaryti „tiltelį“.
 
10. Joga yra daug daugiau nei asana.
 
Joga susideda ne tik iš įvairiausių pozų, treniruojančių ir tvirtinančių kūną. Joga ir jos principai gali tapti gyvenimo būdu, gydančiu sielą ir mintis.
 
 
  

Žymos: Joga, Jis ir Ji

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas skundžiasi psichiatrui:
– Gydytojau, manęs niekas nesupranta...
– Kaip suprast?