Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   healthandfitnesstravel.com   |   2015-08-23

Kuo naudinga joga?

  
Kuo naudinga joga?
© Flikcr.com
Puiki motyvacija užsiimti joga?
Drąsiai užsiimkite joga ir gyvenkite su šypsena!

Joga – senovinė mankšta, kurios užuomazgos aptinkamos Indijoje. Joga praktikuojama siekiant išvystyti teigiamą požiūrį į supantį pasaulį, pasiekti taiką su savimi bei aplinka. Tačiau, šiandien daugelis žmonių pamiršta apie dvasinę jogos naudą ir galvoja apie ją, kaip apie fizinę iškrovą, kurios metu grupė žmonių atlieka keistas ir sudėtingas kombinacijas su savo kūnu. Štai keletas įrodymų, jog joga Jums tikrai naudinga.

1. Puiki fizinė iškrova
Pirmiausia, neabejotinai, joga yra puiki mankšta Jūsų kūnui. Pratimus galite atlikti tokiu pajėgumu, greičiu ir intensyvumu, kokiu tik norite. Visai nesvarbu, kurią jogos rūšį pasirinksite. Yra keletas pozų, kurios tiks bet kuriam paros laikui, bet kuriam žmogui, o tai reiškia, kad nereikia atidėlioti jogos užsiėmimų vėlesniam laikui. Pabandykite čia ir dabar.
 
2. Mažėjantis svoris
 
Viršsvoris – tai pirmas ženklas jog Jūsų sveikatai gresia rimtas pavojus. Turint viršsvorio padidėja streso tikimybė, jaučiatės suirzę, skauda galvą, kankina kiti negalavimai. Praktikuojant jogą itin giliai kvėpuojate dėl to atsipalaiduoja kūnas ir mintys, o svoris ima kristi savaime.
 
3. Geresnis kvėpavimas
 
Labai svarbi jogos užsiėmimų dalis – kvėpavimo technika. Praktikuodami jogą turite kvėpuoti kiek kitaip. Sukoncentruotas dėmesys į kvėpavimą padės numalšinti stresą ir leis pasijausti geriau. Tai viena iš priežasčių, kodėl joga labai naudinga sergantiems astma – toks kvėpavimas priverčia plaučius atsiverti plačiau. Specialaus kvėpavimo naudą pajusite jau po keletos savaičių.
4. Kokybiškesnis miegas
 
Dar vienas privalumas – jogos pratimai gali padėti Jums geriau išsimiegoti. Kai kurios jogos pozos yra atliekamos visai prieš miegą. Tyrimai parodė, kad visgi bet koks fizinis krūvis naktį padeda išsimiegoti geriau ir kokybiškiau. 
 
5. Taisyklingesnė laikysena
 
Joga labai tinkama tiems, kas nori išmokti taisyklingesnės laikysenos, kadangi daugelis pozų yra atliekamos itin tiesia nugara. Užsiėmimus pradėsite kiek susikūprinę ir sukritę, atrodantys kaip tie, kas didžiąją dienos dalį praleidžia ofisuose palinkę prie kompiuterio. Tačiau po kiek laiko nė nepastebėsite, kaip imsite vaikščioti tiesia nugara ir aukštai iškelta galva.
 
6. Dvasinė ir fizinė stiprybė
 
Dar vienas jogos efektas – fizinė ir dvasinė sveikata. Visa jogos esmė – dirbti su savo kūnu taip, kad kuo ilgiau galėtumėte išbūti meditacijos pozoje. Kvėpavimo pratimai padidina Jūsų plaučių pajėgumus, tuo pačiu sutvirtina raumenis. Atlikdami tokius pratimus galėsite koncentruotis tik į savo kūną, visas pašalines mintis palikdami nuošalyje.
 
Drąsiai užsiimkite joga ir gyvenkite su šypsena!
  

Žymos: Sveikata, Sportas, Joga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Zoologijos sode mama sako Petriukui:

– Vaikeli, neglostyk liūto, gal jis blusų turi.